Neljapäev 20. oktoober 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Teeme ära kampaania tarkvara vallutab maailma

Mariliis Pinn 28. mai 2008, 19:31

Eesti koristuskampaania korraldanud
ettevõtja Rainer Nõlvak ja Skype looja Ahti Heinla tahavad "Teeme ära"
prügikoristuskampaania tarkvara eksportida Aasiasse, Euroopasse ja Aafrikasse,
kirjutas news24.com.

Heinla ja Nolvak kasutasid Google Earthi põhjal loodud spetsiaalset tarkvara, et mobiilide ja GPSidega kaardistada 11 000 ebaseaduslikku prügihunnikut. 3. mail kogusid 50 000 vabatahtlikku üle 10 000 tonni prügi.

„Nüüd kavandame järgmist sammu: jagada oma kogemust rahvusvaheliselt, et kõik saaksid sama tarkvara kasutada ja korraldada ükskõik mis riigis prügikoristuskampaaniaid,“ ütles Nõlvak AFPle.

„Viieminutiline inglisekeelne demo tutvustab lühidalt süsteemi võtmeelemente. Kirjutame ka juhendi, kuidas üks riik puhtaks teha,“ lisas ta.

Pärast edu tillukeses Eestis on tarkvaravõlurid ette võtnud suuremad väljakutsed. „Meie tähelepanu on pälvinud Inda, mis on väidetavalt maailma räpaseim riik. Oma tarkvara levitamine Euroopasse on ka ahvatlev, selle ettevalmistamisega tegeleme praegu,“ andis Nõlvak vihjeid. Umbes tosin eestlast tegeleb praegu tarkvara teistesse riikidesse viimisega.

Mitme riigi keskkonnakaitsjad on juba eestlastega ühendust võtnud ja palunud jagada oma tarkvara. „Meiega on ühendust võtnud vabatahtlikud, kes soovivad midagi sarnast korraldada paljudes riikides, näiteks Saksamaal, Iirimaal, Kanadas ja isegi Aafrikas,“ lisas Nõlvak.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. September 2008, 09:32
Otsi:

Ava täpsem otsing