Eesti turismi turgutatakse 800miljonise eurotoetusega

29. mai 2008, 10:29

Eile allkirjastas regionaalminister Siim
Kiisler määruse, mille järgi toetatakse lähiaastatel Euroopa Regionaalarengu
Fondist üleriigilise tähtsusega kultuuri- ja turismiobjekte 791 miljoni
krooniga, mis annab võimaluse suurendada Eesti kui reisisihi
atraktiivsust.

Kiisleri sõnul annab toetusraha võimaluse suurendada Eesti kui reisisihi atraktiivsust nii sise- kui ka välisturistidele ning pikendada teistest riikidest saabunud külastajate Eestis viibimise aega. „Eesmärgiks on tutvustada Eestit kultuuriturismi sihtmaana ning näidata Eesti kultuuri- ja ajaloopärandit,“ ütles minister.

Toetust saavad taotleda riigiasutused, kohalikud omavalitsused, sihtasutused ja mittetulundusühingud arendamaks kultuuri- ja turismiobjekte, mis suudavad vastu võtta ligikaudu 1000 külastajat päevas, teatas siseministeerium. Minimaalne toetuse suurus ühe projekti kohta on 50 ja maksimaalne 500 miljonit krooni.

Toetuse taotlemiseks peavad objektid olema kantud valitsuse kinnitatud investeeringute kavasse. Kava koostamiseks saab siseministeeriumi regionaalpoliitika büroosse esitada eeltaotlusi kahe kuu jooksul määruse jõustumisest. Määrus jõustub kolm päeva pärast Riigi Teatajas ilmumist ning täpsest ettepanekute esitamise tähtajast antakse taotlejatele teada siseministeeriumi veebi ning üleriigilise ajalehe kaudu.

Väiksemate turismiobjektide toetamiseks on regionaalpoliitika büroos koostatud piirkondade konkurentsivõime tugevdamise meede, mida rahastatakse samuti Euroopa Regionaalarengu Fondist. Selle meetme toetustaotlusi saab esitada jooksvalt Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusse alates eelmise aasta lõpust.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. September 2008, 09:37
Otsi:

Ava täpsem otsing