Elanikud kihutasid Google'i külast minema

Agnes Ojala 02. juuni 2008, 14:41

Väike küla USAs Minnesotas
sundis Google'i loobuma nende tänavapildi vahendamisest otsingumootori
kaardil.

Google Mapsi Streer View' võimaldab vaadata nii tavapäraseid õhust tehtud linna- või maakaarte kui ka n-ö maapinnale laskuda ja näha autost kaameraga jäädvustatud tegelikku linnapilti.

Minnesotas asuva 4500 elanikuga North Oaksi kodanikud läksid aga endast välja, kui Google'i auto mööda külatänavaid ringi sõitis, kirjutas taloussanomat.fi.

Linnapea kaebas kohalikule ajalehele Minneapolis Star Tribune, et Google ei tohi nii mööda tänavaid sõita, kuna need kuuluvad küla inimestele ning Google'il ei ole õigust sel maa-alal liikuda.

Google tuli külaelanike soovidele vastu ja eemaldas oma kaartidelt North Oaksi tänavapildi. Ettevõtte andmetel on selline olukord, kus kogu küla nõuab teenusest eemalejäämist, väga harv.

Street View on ka varem kriitikat saanud. Näiteks on viidatud eraisikute privaatsuse kaitsele ja nii on Google pidanud kaamera ette jäänud inimeste näod tumedaks muutma.

Samamoodi on üks Pittsburghi paar Google'i kohtusse kaevanud nende majast aerofotode pärast, väites, et ettevõte tungis nende eraellu.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. July 2008, 11:19
Otsi:

Ava täpsem otsing