Juhid varjavad oma vaateid

Gert D. Hankewitz 05. juuni 2008, 00:00

Tegelikult isegi vaid neli, sest nagu kõnest Amserv Grupi juhile Raivo Kütile selgub, peab temagi end pigem parteituks, olgugi, et on Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) nimekirjas.

"Ma pole aastaid liikmemaksu maksnud, nii et peaksin olema ammu välja arvatud. Pean end pigem parteituks," seletab Kütt, kes enda sõnul liitus kunagise Res Publicaga naiivsusest. "Võib-olla olin roheline ja sinisilmne. Kui Res Publica tuli, tundus olevat ambitsioonikas ja lubas palju teha. Kahjuks ei suutnud ta ühtegi neist lubadustest ellu viia," on Kütt pettunud.

Kas ärijuhid peaksid hakkama kapist välja tulema ning oma eelistused parteisse astumisega paika panema? "Komplitseeritud küsimus, õigustatud ka. Pigem kaldun arvama, et ei peaks. See võib hakata äri segama nii politiseeritud riigis nagu Eesti," jääb Toyotade müüja kindlaks, kuid lisab samas, et erakonda kuuluvus võib ka äri soodustada.

Reformierakondlane ja A. Le Coqi juht Tarmo Noop leiab aga, et ärijuhid lihtsalt kardavad erakonda astuda. "Eestis on äri ja poliitika väga tihedalt omavahel seotud. Võib juhtuda, et tehakse sobiv otsus, kui ärijuht astub parteisse," leiab õlletootja, tuues näiteks Tallinna.

"Ei hakka siinkohal konkreetseid näiteid tooma," märgib ta siiski.

Tele2 juht Toomas Tiivel küsib kohe vastu, miks peaks ärijuht parteisse astuma.

"Tõenäoliselt on neil inimestel, kes juhivad TOP 100 ettevõtteid, ka muid eneseteostuse võimalusi, alustades heategevusest ja haridussfäärist ning lõpetades ekstreemspordiga," leiab ta.

Enda kohta ütleb Tiivel, et on keskmine eestlane, kes pole eriti kellegi poolt. "Mulle meeldivad selgelt liberaalsed vaated, kuid oma vanade heade vaadete poolest tuntud Reformierakonnast pole nüüdseks kahjuks midagi alles."

Edukamate TOP 100 ettevõtete juhtide seast, kes on parteisse astunud, leiab veel keskerakondlasest Olympic Casino juhi Tarmo Kase, kel parteikaaslaseks Mainori juht Ants Pilving, ning IRLi kuuluva If Eesti Kindlustuse juhi Andres Sooniste.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:35
Otsi:

Ava täpsem otsing