Laupäev 3. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Grüne Fee juht: meie kütuse hind kolmekordistus

06. juuni 2008, 15:03

Grüne Fee Eesti juht Raivo Külasepp ütles
aripaev.ee-le inflatsiooni mõju kommentaariks, et nende jaoks kasvas kütuse hind
viimase pooleteise aastaga kolm korda.

Grüne Fee kasutab kasvuhoonete kütmiseks maagaasi. "Inflatsioon kajastub ka surves palgatõusule, sest peredega töötajad peavad palgast ära elama," märkis Külasepp. Viimase aastaga on Grüne Fee pidanud väärt töötajate palka tõstma 15-20%.

Küsimusele, kas Grüne Fee saab inflatsioonilainel toodangu eest ka rohkem raha küsida, vastas Külasepp: "See on nii ja naa. Sõltub nõudluse ja pakkumise vahekorrast."

Külasepp rääkis, et kaupluste hinnad on hoopis midagi muud kui Grüne Fee väljamüügihinnad. Lisaks erinevad ühtede ja samade toodete letihinnad mitme krooni võrra. "Kui saaksime sellest erinevusest kas või ühe krooni omale, tähendaks see meie jaoks palju," õhkas ta.

Külasepp selgitas samas, et letihind sõltub eelkõige kaubandusketi hinnapoliitikast. "Küllaltki oluline on tükihind, mis määrab palju," ütles ta ja lisas, et kaupmehed tunnetavad üsna täpselt, millise tükihinna juures neil müük läheb.

Seega pole oluline, kui palju maksab näiteks kilo pikki kurke, sest keskmiselt mahub neid kilo sisse 3,5 tükki. Kui üks Eesti kurk maksab 7 krooni, seda ostetakse. Kui Eesti kurk maksab 15-17 krooni, langeb hinnatundlikuma ostja valik kuni poole odavama kilohinnaga Hispaania kurgi kasuks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. June 2008, 16:52
Otsi:

Ava täpsem otsing