Toomas-Henrik Ilves eelistab jalgpallile värsket õhku

Martin Hanson 06. juuni 2008, 09:33

Keda eelistad sina EURO 2008 finaalis?

Homme esimese matðiga avatav EURO 2008 toob kindlasti palju rõõmu, pisaraid, peast kakutud karvu ning ohtralt joodud õlut. Kõigil meil on aga omad lemmikud, seda eriti kuna Eesti koondist Ðveitsis/Austrias väljakule jooksmas ei ole. Kelle poolt pöialt hoiad?

Olle Horm
Skanska EMV juht

Olen euroopakatel juba pikka aega Hollandi fänn. Mulle tundub, et nende jalgpall on vabam ja loovam kui teistel. Seekord on Holland samas alagrupis Prantsusmaa ja Itaaliaga. Loodan parimat, aga olen valmis halvemaks.

Mida kohe üldse ei taha oleks Itaalia edu. Need tüübid on nii kuradi asjalikud ja oskavad võidu nimel mängust kogu ilu välja pigistada. Seoses uue töökohaga on seekord mängude jälgimiseks aega vähem. Tulemustega hoian ennast kindlasti kursis ja alates play-offidest proovin ikka kõik mängud ära vaadata.

Taavi Veskimägi
Riigikogu liige

Jälgisin sellel aastal tähelepanelikumalt Inglise klubijalgpalli ja vaieldamatult Cristiano Ronaldo mäng oli muljetavaldav. Ükskõik, kas tema isiksus on sümpaatne või mitte. Lisaks on mulle meeldinud Portugali meeskonna mäng 2004. aasta Euroopa Meistrivõistlustest alates. Armastan jalgpallis mängu ja emotsioone, nemad suudavad seda pakkuda. Aga võidavad ikka meeskonnad kellel on lisaks mängulustile ka piisavalt pikk pink, sihikindlus ja tegevuse süsteemsus. Itaalia meeskond võiks sellel EM-l selline olla.

Vabariigi president Toomas-Henrik Ilves saatis omapoolse läkituse läbi kantselei suhtekorraldaja Kristel Petersoni suu.

„Oma äärmiselt harvadel nn tugitoolispordi hetkedel elab president kaasa Eesti sportlastele. Seetõttu mööduvad algavad jalgpallivõistlused presidendi personaalse kaasaelamiseta ning tema soovitusega veeta pikenevaid suviseid õhtuid vabas õhus, oma pere ringis ja ise sporti tehes,” sõnas Peterson.

Lembitu Kuuse
spordikommentaator

Kindlasti olen alati lõbusalt ja loovalt mängivate hollandlaste poolt, kuigi nad ehk ei pruugi võita. Millegipärast - vast stabiilsuse ja soliidse jalgpallikooli tõttu on läbi aastakümnete olnud sümpaatne ka Saksamaa koondis. Täiesti vastukarva on need lõunamaade "panso kooli poisid murul". Aga meistritiitli võib praeguse ühtlase taseme juures võita kes tahes ja väga vabalt taas mõni üllataja. Mõtelda - Euroopa meister Rootsi! Või hollandlasest peatreeneri käe all mängivad Poola või Venemaa?
Iseasi, kui palju teleka ees istuda saab. Õhtul hilja vahest ikka. Otsustavad mängud tuleb aga kindlasti ära vaadata, kui enda töö ja sõidud vähegi lubavad...

Indrek Kannik
Presidendi kaitsenõunik, jalgpalliteadur

Erilisi lemmikuid seekordsel finaalturniirile ei ole, sest Eesti ja mu pikaaegne teine lemmik Inglismaa finaalturniirile ei pääsenud. Rohkem hoian ehk pöialt Rootsile, Hollandile, Tðehhile, aga paraku eriti ei usu, et keegi neist võita võiks.

Püüan ikka enam-vähem kõiki mänge vaadata. Küllap mõni jääb muude kohustuste tõttu vahele, aga usun, et valdavat enamust saan vaadata.

Meelis Mandel
Äripäeva peatoimetaja

Ma olen Saksamaa poolt, kuid arvan siiski, et Hispaania võidab. Ise hetkel enam ei mängi, vanainimesele sobivad rahulikumad alad nagu jalgratas ja ujumine. Mänge loodan, et saan jälgida veerandfinaalidest alates.

Parvel Pruunslid
BIG Panga omanik

Mina hoian pöialt tðehhidele. Neil on ilus ründav ja hee jalgpall. Erilist nostalgiat mul nendega ei ole, kuid ma mäletan, kuidas nad 1996 aastal Saksamaa vastu finaalis kaotasid. Elu on näidanud, et vähemalt Euroopa Meistriks võib tulla kes iganes ja üllatusi võib juhtuda.
Mänge proovin kindlasti niipalju kui võimalik jälgida. See on oleks ehk aus vastus.

Margus Hanson
Tartu abilinnapea

Tuleb tunnistada, et sellel Emil mul kindlat favoriiti ei olegi. Läbi aastate olen hollandlaste mängule kaasa elanud. Mängivad intelligentselt, võib-olla et liigagi ja seetõttu pole alati tulemus kiita. Mängu ilu eest ju punkte ei anta. Prantslased pole vist viimaste tiitlivõistluste tasemel. Paljud endised tähed ju ei mängi enam. Aga võib-olla üllatavad. Rootsi meeskonnale hoian alagrupi mängudes kindlasti pöialt ja loodan, et nad edasi pääsevad. Tugitoolisportlasena olen kaasakiskuvate ja võitluslike heitluste poolt ning olen kindel, et meeldejäävaid hetki ja dramatismi pakub seegi EM.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. July 2008, 07:48
Otsi:

Ava täpsem otsing