Pühapäev 25. september 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Ja kui börs kukubki edasi - mis siis?

Tarvo Vaarmets 09. juuni 2008, 00:00

Tasapisi lähevad jutud odavatest Tallinna börsi aktsiatest aina valjemaks. Arco Vara projektide turuväärtus on üle kahe korra kõrgem kui ettevõtte turuhind. Lisaks moodustab poole aktsia väärtusest puhas raha. Kõlab ju tõesti uskumatult hästi? Räägitakse ka Merko aktsiast kui ülemüüdust. Norma aktsia hinnast moodustab samuti pool raha. Ja ikkagi keegi ei osta. Sest kardetakse, et läheb veel hullemaks. Ja ehk lähebki, aga mis siis? Kui tead, mida teed.

Mulle meeldib näiteks Olympic EG. Mulle meeldib, et nad võtsid 15 miljonit eurot laenu. Laienemiseks Rumeenias ja Slovakkias. See muudab bilansi struktuuri minu jaoks meeldivamaks. See näitab, et ambitsioonide täitmiseks ka tegutsetakse. Ja mulle meeldib isegi see, et kasiinoettevõte näitas esimeses kvartalis - näitab ehk ka teises -oodatust nõrgemaid tulemusi. See tähendab aktsia hinnale lisasurvet, kuid ei muuda suurt pilti. Ja kuigi juba oman kasiinoaktsiaid, meeldib mulle, et Olympicu aktsia selle peale kukub - ma saan jupi kaupa odavamalt juurde osta. Ma ei suuda tabada põhja, aga ma suudan oma keskmise soetushinna viia piisavalt madalaks. Ma võin lühiajaliselt koos Olympicuga taluda keerulisi aegu, aga ma usun, et pikaajaliselt saame ka koos rõõmustada.

Reedesel börsipäeval vedas indeksi väikesesse tõusu 2,55% kerkinud Eesti Telekomi aktsia. Olympic EG aktsia seekord aga kahjuks ei kukkunudki.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing