Pärnumaal hinnas ajastutruu maamaja

Sirje Savvest 09. juuni 2008, 00:00

Erinevalt uuselamutest pole Pärnumaa vanematel - eriti ajastutruult renoveeritud hoonetel - hinnalangetamisega kiiret kuhugi.

Pärnumaale suvituskinnisvara otsijate ideaaliks on Pärnu linnast maksimaalselt 25 km kaugusele jäävad looduskaunid kohad. Oluliseks peetakse veekogu lähedust ning võimalust kohe ilma suurema renoveerimise ning korrastamiseta sisse kolida. Krundi suurus ei tohiks ületada hektarit. Väiksel krundil on hooldus kiirem ja odavam. Lagedad põllupealsed kinnistud praagitakse kohe välja. Paremini lähevad alla miljoni krooni jäävad pakkumised.

Paljude ostjate rõhuasetus on arhailisusel ja eripärasusel. Otsitakse väga hea asukohaga ajahambast puretud ja taastamisrõõmu valmistavat maakodu või juba ajastutruult ja stiilselt korda tehtut. Selline ostja on üldjuhul vähem hinnatundlik. Kuna tõeliselt vanahõngulisi maakodusid on pakkumisel väga vähe, ei lange nende hind ka tulevikus.

Populaarsemad piirkonnad suvituseks on rannikualad: Tahkuranna, Häädemeeste ja Audru vald, samuti Pärnu linna lähedased Paikuse, Surju ja Sauga vald.

Üldjuhul omanikel müügiga ja hinnalangetamisega kiiret pole. Nende kinnistud ei ole rahaliste kohustustega koormatud. Pärnumaal maksavad sellised hooned sõltuvalt korrasolekust ja asukohast 200 000-3 000 000 krooni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing