Kolmapäev 22. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Investor ostis pool Lindorffi

Mariliis Pinn 11. juuni 2008, 17:14

Investor AB ostis 50% Euroopa ja Eesti
krediidihaldusfirma Lindorffi aktsiatest, teatas firma.

Ettevõtte väärtus on 1,16 miljardit eurot (18 mld krooni). Investor AB sõlmis samal ajal partnerluslepingu varasema enamusaktsionäriga Altor Equity Partners, kelle omandusse jääb 50% äriühingu aktsiatest.

"Lindorff sobib Investorile suurepäraselt oma tugeva turuosaga atraktiivse aluspõhjaga majandussektoris. Koos Altoriga loodame aidata kaasa Lindorffi kasvule ja laienemisele selle järgmisel arenguetapil," ütles Investor AB ettevõtete tegevusse investeerimise osakonna juhataja Lennart Johansson.

"Altor on olnud enamusaktsionär ja töötanud koos Lindorffi juhtkonnaga peaaegu viis aastat. Lindorffil on praegu hea positsioon Euroopa krediidikahjude kasvu ning konsolideerumise ja geograafilise laienemise kasutamiseks. Oleme otsinud partnerit, kes toetaks meid Lindorffi arengu järgmisel etapil. Investor toob kaasa pädevuse, võrgustiku ja usaldusväärsuse, mida Lindorff sellel teel toetuseks vajab ning me loodame edaspidiseks head koostööd," ütles Lindorffi juhatuse esimees ja ettevõtte Altor Equity Partners osanik Hugo Maurstad.

"Meil on ees mitmeid põnevaid väljakutseid. Meil on väga võimekas organisatsioon ja juhtkond ning Altori ja Investori toetus võimaldavad meil järgida kasvustrateegiat, mille oleme Lindorffile kavandanud, et saada maailmaklassi kuuluvaks teenusepakkujaks debitoorsete võlgade haldamisel. Uutel omanikel on täiendavaid tugevaid külgi, mis tulevad Lindorffile edasi minnes kasuks," ütles Lindorffi tegevdirektor Urs Baumann.

Lindorff on laienev Euroopa krediidihaldusteenuse pakkuja. Viimati laienes ettevõte Venemaale. Ettevõtte tegeleb krediidiotsuste ja krediidiinformatsiooni, arvete halduse, võlgade kohtuliku ja kohtuväline sissenõudmisega ning võlaportfellide ostuga. 2007. aastal oli Lindorffi käive 349 miljonit eurot (5,4 mld krooni) ja normaliseeritud kasum enne kulumi arvestamist 102 miljonit eurot (1,5 mld krooni).

1916. aastal asutatud Investor AB on Põhjamaade suurim ettevõtete valdusühing aktivate puhasväärtusega 16 miljardit eurot (250 mld krooni) ja rohkem kui 130 investeerimisühinguga. Põhiinvesteeringuteks on 9 rahvusvahelist kvaliteetaktsiatega äriühingut, nt ABB, SEB SAAB, Scania, Husqvarna. Wallenbergi fondidele kuulub 46% hääleõigustest, mis tagab Investori omanduse stabiilsuse.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. June 2008, 14:22
Otsi:

Ava täpsem otsing