Kogumispensioni hakkab maksma Eestis registreeritud elukindlustusselts

11. juuni 2008, 09:55

Rahandusministeeriumi sõnul annab
kogumispensioni seaduseelnõu käesoleval hetkel kindlustuspensioni lepingu
sõlmimise õiguse Eestis asutatud kindlustusandjale, kellel on ka vastav
tegevusluba olemas.

Antud lahenduse eeliseks on rahandusministeeriumi hinnangul see, et Eesti finantsjärelevalve asutusel - finantsinspektsioonil - on lisaks teenusejärelevalve teostamise õigustele ja kohustustele ka vajalikud õigused ja kohustused kapitalijärelevalvet teostada. „Arvestades EL kindlustusturu arenguid ja vajadust tagada piisav konkurents, kaalutakse veel täiendavalt võimalust teenuse pakkumiseks läbi filiaalide, kuid sel juhul tuleb arvestada järelevalve teostamise võimaluste piiratusega,“ nentis rahandusministeeriumi kindlustustalituse peaspetsialist Kertu Fedotov.

Et viiest Eestis asutatud elukindlustusega tegelevast kindlustusandjast kaks juba on Euroopa äriühingud (kelle peakontor on täna küll Eestis), võib tekkida Fedotovi hinnangul oht, et konkurents jääb ebapiisavaks või ei ole ühel hetkel meie kindlustusturul ühtegi kindlustuspensioni lepingute pakkujat, kuivõrd olemasolevad kindlustusandjad on reorganiseeritud Euroopa äriühingute filiaalideks.

Nimetatud probleemi lahendaks Fedotovi sõnul filiaalidele kindlustuspensioni lepingute sõlmimise õiguse andmine. Fedotov uskus, et seega kaasneks elukindlustusega tegelevate kindlustusandjate Eesti filiaalidele kindlustuspensioni lepingute sõlmimise õiguse andmisega kindlustusandjate vahelise konkurentsi suurenemine. „Kuigi võttes arvesse Eesti kindlustusturu mahtu ja esimestel aastatel kogumispensionile minevate inimeste arvu, ei ole suure tõenäosusega põhjust vähemalt lähima kümne aasta jooksul oodata uute filiaalide avamise hoogustumist Eestis,“ ütles ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. December 2008, 16:03
Otsi:

Ava täpsem otsing