Itaaliast leiti ükssarvik

12. juuni 2008, 10:38

Itaalia looduskaitseametnikud teatasid
kolmapäeval üheainsa pea keskel asuva sarvega
hirve olemasolust. Sarnast geneetilist mutatsiooni kandvad loomad võisid kunagi
panna aluse ükssarvikumüütidele.

Üheaastane punahirv sündis vangistuses Firenze lähedal Tuscanis asuvas uurimiskeskuse pargis. Arvatakse, et tegemist on geneetilise veaga, kirjutas AP.

Kuigi tegemist on sellise mutatsiooni esmakordse registreerimisega, usuvad ametnikud, et just sellised loomad võisid kunagi inspireerida ükssarvikulegende. Hobusesarnane maagiliste ravivõimetega ükssarvik on esinenud läbi ajaloo paljudes legendides alates juba antiiksetest ja keskaegsetest tekstidest ning lõpetades tänapäevase fantaasiakirjandusega.

Ühe sarvega hirved on haruldased, kuid siiski mitte enneolematud. Eriliseks muudab avastatud looma asjaolu, et tema ainus sarv asub lauba keskel.

"Tavaliselt asub sarv pigem ühel pea poolel kui täpselt keskel. Tegemist on ilmselt juhuste kokkusattumisega,” ütles Rooma loomaaia teadusdirektor Fulvio Fraticelli. Tema arvates võib sarve asend tuleneda varases nooruses saadud traumast.

Ükssarviku müüte on aidanud elus hoida ka teised loomad, näiteks narvalid – vaalad, kellel esineb üksainus pikk sirge võhk.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. July 2008, 13:12
Otsi:

Ava täpsem otsing