Moody's peab Eesti majandust ikka stabiilseks

Mariliis Pinn 12. juuni 2008, 16:31

Reitinguagentuur Moody's värskendas oma
prognoose ja peab Eesti ning Eesti valitsuse reitingu väljavaadet stabiilseks.
Valitsuse võlakirju hinnatakse reitinguga A1.

Septembris muutis Moody's Eesti reitingu positiivsest stabiilseks, sest makroökonoomiline tasakaal oli ohus. Agentuuri nägemuse kohaselt kulub mitu aastat, enne kui majanduse kaalukausid taas paika nihkuvad.

Moody's peab Eesti tugevusteks tugevat majanduslikku ja finantsilist integratsiooni Euroopa Liiduga, muuhulgas ERM2-s osalemist. Lisaks on märgitud krediidireitingu positiivse tegurina majanduse üleüldist stabiilsust ja struktuurseid reforme, olematut valitsuse võlga, tugevaid institutsioone ja finantssüsteeme.

Moody's näeb ohtudena haavatust välisteguritele, sest jooksevkontodefitsiit on suur ja erasektor on palju välisraha laenanud. Ka on raske konkurentsivõimet säilitada, kuna hinnad ja palgad kasvavad. Ka ei ole riigil piisavalt vahendeid, et makroökonoomilist stabiilsust tagada.

Eesti peaks reitingu parandamiseks vähendama väliskaubanduse puudujääki ja piirama sisetarbimist, mis viiks euroga ühinemiseni. Reitingu viiks alla välise likviidsuse järsk kahanemine, mis halvaks kohaliku pangasüsteemi.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. June 2008, 16:29
Otsi:

Ava täpsem otsing