Teisipäev 21. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Tugevnenud dollar lõikus nafta hinda

Tarvo Vaarmets 13. juuni 2008, 00:00

Nafta hind andis eile tugevneva dollari tõttu üsna jõuliselt tagasi, kuna kaotas väärtust inflatsioonikaitsena.

Naftafutuuride hinnad on viimase kaheteistkümne kuu jooksul rohkem kui kahekordistunud, kuna ühelt poolt on investorid otsinud kaitset nõrgeneva dollari vastu ja teiselt poolt on hinda üles lükanud aina suurenev nõudlus.

"Dollari põhjustatud liikumised näitavad selgelt neid tohutuid panuseid, mis finantsringkond on naftaturule pannud," kommenteeris Energy Security Analysisi analüütik Rick Mueller. "Meie naftaturg on oluliselt väiksem kui aktsia- või võlakirjaturud," põhjendas ta nafta hinna kiireid liikumisi.

Toornafta juulikuise tarnetähtajaga lepingud langesid eile hommikul New Yorgis pea kaks protsenti allapoole, 134 dollarit barrel. Nafta hinna rekord tehti aga kuuendal juunil, kui ühe barreli eest küsiti 139,12 dollarit.

USA jaemüük suurenes mais ühe protsendi jagu ehk kaks korda rohkem kui prognoositi. See andis signaali üles liikuvast inflatsioonist, mis omakorda on märk FEDi võimalikust intressipoliitika muutusest. See tähendab, et USA keskpank võib inflatsiooni ohjamiseks peagi intressimäärasid tõstma hakata. Viimane aga tugevdab dollarit.

Dollar kosus eile euro vastu ühe protsendi võrra, jõudes tasemeni 1,54. Eesti pank fikseeris eile dollari kursiks 10,13 krooni.

Eilne areng mõjusid hästi aga aktsiaturgudele - kuigi Aasias anti hindades tagasi, siis Euroopas olid börsid napilt enne päeva lõpu plussis. Samuti alustati korraliku ülesrühkimisega USA väärtpaberiturgudel.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:36
Otsi:

Ava täpsem otsing