Riik asub koera-kassi pidamist karmistama

15. juuni 2008, 13:18

Põllumajandusministeerium saatis
kooskõlastusringile lemmikloomade pidamise nõuete määruse eelnõu, mis karmistab
osaliselt koduloomade pidamise korda, vahendas Postimees.ee.

Praktikas tõusetunud probleemid loomakaitseseaduse (LKS) üldiste loomapidamisnõuete tõlgendamisel ja rakendamisel, samuti üha sagedamini avalikkuse ette jõudvad loomapiinamisjuhtumid näitavad selgesti, et LKSis sisalduvad üldised nõuded ei ole lemmikloomade heaolu tagamiseks piisavad, tõdetakse eelnõu seletuskirjas.

Koostajad leiavad, et oomakaitseseaduses sätestatud loomapidamisnõuded on osutunud liiga üldisteks ning on olnud praktikas takistuseks lemmikloomade tõhusale kaitsele.

Eelnõus on väga üksikasjaliku regulatsiooni kasuks otsustatud lemmikloomade ketis, väliaedikus ja puuris pidamise nõuete puhul, sest sellised loomapidamisviisid piiravad oluliselt lemmiklooma liikumisvabadust ning nende pidamisviiside puhul on eriti oluline looma heaolu tagamiseks kehtestada keti, väliaediku ja puuri konkreetsed mõõtmed, mis üldjuhul rahuldavad liigile iseloomulikku liikumisvajadust.

Määrusega kehtestatakse nõuded lemmikloomade, sealhulgas koera, kassi, närilise, küüliku, tuhkru, puurilinnu, roomaja, kahepaikse, akvaariumikalade ja selgrootu pidamise kohta, kaasa arvatud nõuded nende pidamiseks ettenähtud ruumi või ehitise kohta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. June 2008, 13:16
Otsi:

Ava täpsem otsing