Swedbank veab Rootsi intressirallit

Agnes Ojala 17. juuni 2008, 10:31

Kuigi Rootsi keskpank ei ole
baasintressimäärasid juba veebruarist tõstnud, on Põhjamaa pangad viimasel ajal
järjest tihemini oma kodulaenude fiksintresse kergitanud.

Intressirallit juhib aktiivseimalt laenuintresse tõstnud Swedbank. Eelmisel nädalal tõsteti intressimäärasid kokku neljal korral, selle nädala alguses on pank kummalgi päeval laenutasusid veelgi tõstnud. Viimase kuu jooksul on intresse enim tõstnud just Swedbank, kirjutas di.se.

Kui möödunud esmaspäeva hommikul oli panga kaheks aastaks fikseeritud intressimäär 5,74% ja viieaastane määr 5,89%, siis tänaseks on vastavad numbrid 6,21% ja 6,39%. Kaheaastane intressimäär on tõusnud 0,47 protsendipunkti, viieaastane aga 0,5 protsendipunkti.

Ujuv intress on endiselt muutumatuna püsinud, olles 5,58%.

Di.se päris olukorra kohta aru panga kommunikatsioonijuhilt Anna Sundbladilt, kelle sõnul on teadmata, kui palju intressimäärasid veel tõstetakse. „See sõltub sellest, kuidas turg liigub,“ sõnas ta. „Turg liigub meeletult üles-alla ja me peame praegu raha sisselaenamise eest rohkem maksma. Üritame seda ka oma klientidele selgitada.“

Samas ei ole Swedbanki tähtajaliste hoiuste intressimäärad kasvanud. „Ei, need ei kasva. Oleme neid mõnel säästuhoiusel ka juba tõstnud,“ rääkis Anna Sundblad.

Üks põhjus Rootsi pankadele intresse tõsta on kartus, et keskpank oma järgmisel kohtumisel juulis baasintressimäärasid tõstab.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. June 2008, 10:45
Otsi:

Ava täpsem otsing