OÜ Resk: vabaturg tõstab prügiveo hinda

18. juuni 2008, 18:11

OÜ Resk tegevjuht Vello Lipp ütles, et
ebatäiuslikud jäätmevaldajate registrid on prügiveo põhiprobleem. Kui aga
prügitekitaja hakkab valima vedajat, siis tähendab see vabaturgu, mis
toob kallima hinna.

„Probleem on asulaväliste aladega,“ kommenteeris Lipp peamist jäätmevedude probleemi.

Lipp rääkis, et jäätmevaldajate registrid, kus on küll olemas kinnistu omaniku andmed, kuid nende järgi pole võimalik tuvastada valdajat. „Jäätmevaldajate register on ebatäiuslik,“ lisas ta.

Lipp selgitas, et firmadel on olemas autod ja töötajad, aga probleem on selles et, kus on jäätmed. „Pahatihti on raske kokku viia maakohtades alade asustus, kuna registrid ei registreeri neid.“

Tegevjuht märkis, et sedasi on prügivedajaid kuritarvitatud, mis raiskab nende ressurssi. „Tuleb otsida ja sinna minna, kus prügi pole.“

„Probleeme tekitavad ka suvilad ja talud, mida kasutatakse hooajaliselt ning see, kui näiteks ühel talumajal on 10 kaasosanikku, kes kõik on jäätmevaldajad,“ ütles ta.

Lipp kommenteeris jäätmemaksu kui ühte planeeritavat jäätmeveo lahendust, et tema sõnul pole arusaadav, mis alusel maks kehtestatakse. „Jäätmevaldaja register puudub, kuidas siis lisaülesandega hakkama saadakse. Kellelt küsida maksu, kui pole korralikku registrit,“ ütles tegevjuht.

Ta rääkis, et selliseid otsused ei tuleks vastu võtta mitte valitsuse tasandil vaid reaalsemal tasandil nagu käitleja ja jäätmevedaja. „Prügimaks ei anna midagi,“ ütles ta ja lisas, et poliitilist arengut ning halduskorraldust arvestades käib see üle jõu.

Tegevjuht kommenteeris veolitsentside konkurssi, kus süsteem sunnib kõiki jäätmevaldajaid jäätmeveoga liituma ning annab võimaluse jäätmevaldajal valida vedaja, et see tõstab prügiveo hinda.

Lipp ütles, et praegu on prügivedajatele garanteeritud kindel veo maht. „Regulaarne vedu võimaldab konkreetset hinda pakkuda. See on nagu riigi tellimus, kindel töö ja kindel hind. Kui prügitekitaja hakkab valima, siis tekitab see kahju.“

„See tähendab vabaturgu, mis toob vabaturu hinna ehk kallima hinna,“ sõnas ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. June 2008, 18:08
Otsi:

Ava täpsem otsing