Esmaspäev 20. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Seadusi eirates

Indrek Kald 19. juuni 2008, 00:00

Mitmete suurte leiutiste kohta on öeldud, et need avastas keegi, kes ei teadnud, et see on võimatu. See tähendab avatud mõtlemist, raamidega mitte arvestamist, tegelemist ka nende küsimustega, mille teised on kuulutatud kas võimatuks või tupikteeks.

Mäletan enda lapsepõlvest vähemalt kahte igiliikurit, mida mõtteis leiutada püüdsin. Peas tundusid need töötavat, ent teostama oma ideid ma ei hakanud. Tõsi, energia jäävuse seadus - millest tulenevalt on perpetuum mobile loomine välistatud - oli siis mulle veel tundmatu.

Võitlus füüsikaseadustega võib tõesti tunduda tupikuna, ent kas või pelgalt mõttemängudena on need ikkagi kasulikud.

Sõna "novaator" tähendab uuendajat, uute meetodite või võtete algatajat või loojat. Tehnoloogilisi uuendusi tutvustanud Tartu Ülikooli tehnoloogiainstituudi veebileht novaator.ee sai uue hingamise ja laiema kõlapinna mullu aprillis, kui ülikooli ja lehetoimetuse koostöös hakkasid uuendusmeelsetele inimestele ja ettevõtetele suunatud artiklid ilmuma aripaev.ee lehel.

Tehnoloogiainstituudi juht Erik Puura kutsus aasta tagasi lugejaid kaasa mõtlema ja tegutsema avaras mõõtkavas. Eesti majandusedu taga on ettevõtjate teadmised, leidlikkus, suhted ja töörügamine, ent needsamad teadmised ja rahvusvaheline konkurents püstitavad vajaduse pidevalt areneda, lisas ta.

Originaalartiklid sellest, mida tehakse Eesti ettevõtetes ja teadusasutustes, kui tõlkelood mujal toimuvast on veebilehel aripaev.ee üllatavalt kõrge loetavusega. Juba paar kuud ilmub rubriik "Novaator" ka igal reedel Äripäevas.

Lugejate suur huvi innovatsiooniteema vastu annab lootust, et siinsed ettevõtjad on valmis ka ise uuenduste loomisel ja kasutusse võtmisel osalema. Olgu siis füüsikaseaduste raames või neid eirata püüdes.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:47
Otsi:

Ava täpsem otsing