Seppik: volikogu liige ei ole oma äritegevuses ju piiratud

20. juuni 2008, 12:10

Riigikogu keskfraktsiooni esimehe Ain
Seppiku sõnul pole volikogu liige oma äritegevuses piiratud.

Ain Seppik ütles, et ei ole jõudnud veel tänases Äripäevas ilmunud lugu Narva linnaametnike kinnisvaraskeemidest lugeda ning ei ole seetõttu asjaga eriti kursis. „Mul on väga raske öelda, kas need tehingud on seadusega kooskõlas. See nõuab juba üksikasjalikumat analüüsi,“ lausus Seppik lisades, et iseenesest pole see mingi näitaja, kui linnafirmade kinnistud linnaametnike ja volikoguliikmetega seotud ettevõtetele läinud on.

„Äritegevus ei ole volikogu liikmetele keelatud. Kuidas see täpselt tehtud on, see on teine küsimus. Kui kõik on toimunud seaduslikus korras, nagu ette nähtud, on kõik korras. Kui mingid müügid on toimunud aga otsustuskorras, on asi muidugi halb,“ märkis Seppik.

Tänane Äripäev kirjutab, kuidas juba aastaid on Narvas väike sõpruskond ajanud linna varadega segamatult tulusat kinnisvaraäri ning sõlminud linnale kahjulikke rendilepinguid, millest lõikavad kasu linnaametnike lähisugulaste firmad. Skeemid, mida kasutatakse, on Ida-Virumaalt riigikokku valitud Jaanus Rahumägi hinnangul kas jokk või juristide poolt nii segaseks aetud, et nende lahtiharutamine on ülikeeruline.

Linnavaraäriga seostatakse kauaaegset Narva volikogu liiget, keskerakondlasest rahanduskomisjoni esimeest Fjodor Ovsjannikovi, Narva Jäätmekäitluskeskuse nõukoguesimeest Stanislav Sorokonit, kes kuulub reformierakonda, 10 aastase keskerakonnastaažiga Narva volikoguliiget Aleksandr Moissejevit, samasse erakonda kuuluvaid AS Narva Vesi juhatajat Aleksei Voronovit ja Narva linna majandusametijuhatajat Arkadi Nikolajevit ning Narva abilinnapead Sofja Homjakovat. Abilinnapea peeti eelmisel nädalal 48 tunniks pistisekahtlusega kinni. Sel nädalal otsis kaitsepolitsei läbi puhkusel viibiva abiinnapea kabineti.


Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. June 2008, 14:44
Otsi:

Ava täpsem otsing