Lennusadamas näeb Soome kingitud relvi

Mariliis Pinn 23. juuni 2008, 08:38

Esmaspäeval kell 14.00. avatakse Tallinna
Lennusadamas Soome sõjamuuseumi poolt Eesti Sõjamuuseumile – kindral Laidoneri
Muuseumile kingitud relvade näitus, mis on avatud kuni teisipäeva õhtuni.

Idee ja kontaktide algatajaiks olid Soome Sõjaveteranide Ühenduse esimees Raul Kuutma ja Eesti Vabadusvõitluse Muuseumi juhataja Johannes Tõrs, teatas kaitseministeerium.

Kingitused võtab esmaspäeval vastu Eesti kaitseminister Jaak Aaviksoo. Kokku anti Soome Sõjamuuseumi, Soome kaitseväe ja Soome kaitseministeeriumi poolt Eestile üle 59 erinevat relva ja lahingumasinat. Lennusadamas on kahe päeva jooksul võimalik tutvuda Soomest saadud raskemate relvadega – erinevate suurtükkide ning lahingumasinatega

Kokku on Lennusadamas väljas viis erinevat välikahurit, kolm välihaubitsat, kuus õhutõrjekahurit, 11 tankitõrjekahurit, üks tagasilöögita tankitõrjekahur, kolm miinipildujat ja üks granaadiheitja. Raskematest masinatest saab tutvuda Nõukogude päritolu jalaväe lahingumasinaga BMP-1, iseliikuva õhutõrjesuurtükiga ZU 57-2 ning Saksa Teise maailmasõja aegse ründesuurtükiga Stug-40.

Samuti andsid soomlased üle viis erinevat kuulipildujat, ühe automaatpüssi, kaks automaati, kaks snaipripüssi, kaks püstolkuulipildujat, ühe püstoli ja 12 signaalpüstolit. Kergemaid relvi esialgu vaatamiseks välja ei panda.

Näitus on avatud esmaspäeval ja teisipäeval kuni kl 18.00 ja on külastajatele tasuta. Esmaspäev avatakse näitus kl 14.00 ja teisipäeval kl 10.30.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. June 2008, 08:35
Otsi:

Ava täpsem otsing