Pühapäev 26. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Vabadussamba valmimise tähtaeg kõlgub ohujoonel

Mariliis Pinn 01. juuli 2008, 07:54

Aeg tiksub halastamatult vabadussamba
kahjuks, kaitseministeerium ootab Tallinna luba ehituse alustamiseks ja
kahtlustab linna põhjendamatus viivitamises, linn lükkab palli ministeeriumile
tagasi.

Kaitseministeeriumi Vabadussõja võidusamba projektijuhi Veiko Pärlini sõnul on peamiseks blokeerijaks Tallinna linnavalitsus ja linnaplaneerimise amet, kirjutas Postimees. «Linn on tahtnud detaile alates sellest, kus paikneb prügikast ja milline on vihmavee immutuse restkaev, see on tekitanud täieliku ummiku,» kurtis ta, ühelgi teisel puhul pole tema sõnul eelprojektiga nii peensustesse mindud.

«Ehitusloa väljaandmine ei seisa kuidagi linna taga,» kinnitas vastuseks Tallinna abilinnapea Taavi Aas, «kui linnale oleks esitatud korrektsed dokumendid, siis probleemi ei oleks.»

Varem takistuseks olnud keskkonna- ja muinsuskaitselised küsimused on nüüdseks lahendatud, alles jäävad kolm suurelehelist pärna ja maksimaalselt säilitatakse Harjumäel arheoloogiliste kaevetööde käigus 17.–18. sajandi eskarpmüür.

Täna kohtuvad osapooled taas ja seejärel loodetakse lõpuks ehitusega algust teha. «Selle nädala jooksul, kui kõik on korras,» lubas Aas. Kuid rõhutas, et esialgne ehitusluba käib vaid maa-aluse osa kohta, sambast endast pole neil isegi projekti.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. July 2008, 07:51
Otsi:

Ava täpsem otsing