Kaks endist tolliametnikku nihverdasid konfiskeeritud kaupa kõrvale

Mariliis Pinn 02. juuli 2008, 14:59

Viru Ringkonnaprokuratuur saatis kohtusse
kriminaalasja, milles süüdistab kahte endist tolliametnikku ja kahte eraisikut
omandivastases süüteos.

Viru ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokuröri Antti Aitseni sõnul avastati 2006. aasta kevadel Eestist Venemaale suunduvast reisibussist salakaup, teatas prokuratuur. Reisibussi tolliläbivaatuse käigus avastati esiratta luukide taha peidetuna suures koguses väikseid ja suuri pakikesi erinevate esemetega. Pakid sisaldasid autovaruosi, alkoholi ja muid esemeid, mille kogu väärtuseks oli ligikaudu 568 000 krooni.

Sündmuse kohta alustati tolliametnike poolt väärteomenetlust. Väärteomenetluse kohtuväliseks menetlejaks oli Ida maksu- ja tollikeskuses Narvas töötanud 29aastane Tanel.

Samal päeval andsid Ida maksu- ja tollikeskuses töötanud 47aastane Aleksei ja Tanel väärteomenetluse ajaks kinnipeetud vara ebaseaduslikult üle 50aastasele Anatolyle ja 47aastasele Musale.

Tolliametnikud ei teinud kindlaks, kas leitud kaup kuulub isikutele, kellele nad selle andsid või ei.

Peale selle leiti Aleksei töökoha läbiotsimisel ka 20 laskekõlblikku padrunit. Mehel puudus nende omamiseks seaduslik luba.

Eriasjade prokuröri Antti Aitseni sõnul on äärmiselt oluline seaduserikkumiste avastamine ja uurimine Ida maksu- ja tollikeskuse töötajate seas. Läbi Narva toimub suuremahuline kaubavahetus Venemaalt Euroopa Liitu ja tagasi. Kõrgendatud vastutus võimalike piiril kehtivate reeglite rikkumise avastamisel ja ka ennetamisel lasub nii maksu- ja tolliametil, prokuratuuril kui ka teistel piirikontrolli teostavatel õiguskaitseorganitel.

Alekseile ja Tanelile esitati süüdistus nende valduses oleva võõra vara ebaseaduslikult kolmandate isikute kasuks pööramises, isikute grupi ning ametiisikute poolt, s.o KarS § 201 lg 2 p 3,4 ettenähtud kuriteos. Lisaks sai Aleksei süüdistuse ka laskemoona ebaseaduslikus käitlemises, s.o. KarS § 418 lg 1 ettenähtud kuriteos.

Anatolyle ja Musale esitati süüdistus võõra vara ebaseaduslikult enda kasuks pööramises, isikute grupi poolt, s.o KarS § 201 lg 2 p 4 ettenähtud kuriteos.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. July 2008, 10:51
Otsi:

Ava täpsem otsing