Parts: uppumisohtu ma Estonian Airil praegu ei näe

02. juuli 2008, 11:06

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan
Parts uppumisohtu mullu üle 50 miljonilisse kahjumisse jäänud Estonian-Airil ei
näe, sest hetkel on kogu maailmas lennunduses rasked ajad.

"Kahjum on loomulikult kahetsusväärne, ent see ei anna siiski alust ümber hinnata minu senist seisukohta, et Estonian Air on Eesti majandusele oluline ettevõte. Riik kui vähemusaktsionär soovib, et Estonian Air panustaks veelgi enam ühenduste arvu kasvule ja ühenduste tiheduse suurendamisele - võtmeküsimuseks on ühendus Eestiga. On ju Estonian Air ainus lennufirma, kelle koduturg on Eesti," kommenteeris minister Estonian Airi mullust 52 miljoni suurust krooni kahjumit aripaev.ee-le.

"Raske küsimus on muidugi põhiaktsionäri enda probleemid, kuid hetkel on kogu maailmas lennunduses rasked ajad, nii maailmamajanduse üldise olukorra kui ka kütusehindade tõusu tõttu. Need rasked ajad tuleb üle elada. Uppumisohtu ma Esonian Airil praegu küll ei näe, positiivne on näiteks seegi, et ettevõte on suutnud suurendada oma turuosa koduturul," märkis Parts.

Estonian Air teenis mullu 1,4 miljardilise käibe juures 52 miljonit krooni kahjumit. Kuigi ettevõtte müügitulu kasvas võrreldes eelmise aastaga 7%, eeskätt seoses ühekordse iseloomuga investeeringutega uue lennukitüübi Saab 340 kasutuselevõttu ning uute turupiirkondade arendamiskuludega, jäi Estonian Air ikkagi kahjumisse.

Estonian Airi omanikud on Eesti riik, SAS Group ja investeerimispank Cresco.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. September 2008, 22:27
Otsi:

Ava täpsem otsing