Estonian Airi nõukogu esimees: ühinemist pole arutatud

03. juuli 2008, 13:15

Estonian Airi nõukogu esimehe Olev Schultsi
sõnul tuleb ettevõttel püüda saavutada veel suurem efektiivsus, vaatamata
mullusele suurele kahjuminumbrile pole lennufirmal plaani mõne suurema ja
tugevamaga ühineda.

“Kellegagi ühinemist pole Estonian Airis arutatud. Senised äriplaanid ja valikud nii juhtkonna kui nõukogu tasemel on olnud suunatud iseseisva ettevõtte arendamisele. Ühinemiste ja ostmiste-müümiste teema on pikaajalise strateegia valiku küsimus ning selle tempo tuleb eelkõige SASi kui ettevõtte suurima ja strateegilise aktsionäri poolelt,” vastas Schults küsimusele, kas Estonian Air võiks mõne teise lennukompaniiga ühineda.

Estonian Air teenis mullu 1,4 miljardilise käibe juures 52 miljonit krooni kahjumit. Schultsi sõnul on seotud tütarfirma Estonian Air Regionali käivitamisega, samuti investeeringutega uutesse turgudesse. “Samuti tuleb nimetada kütusehinna ootamatult kiiret kasvamist, mille adekvaatset kompenseerimist hinna muutmise kaudu lennundustööstuse tugev konkurents mugavalt läbi viia ei luba. Lisaks võisime juba eelmisel aastal märgata turu teatavat jahenemist - nii turist kui ärireisija muutus valivamaks tegelikult juba mõnda aega tagasi,” kommenteeris ta.

Kahjumist välja rabelemiseks pole Olev Schultsi sõnul midagi revolutsioonilist teha, kuid suurem efektiivsus ja kulude kokkuhoid on tema sõnul kindlasti abiks. “Midagi unikaalset ja revolutsioonilist meil siin ette võtta ei õnnestu - meil tuleb püüda saavutada veelgi suurem efektiivsus, kulusid kokku hoida, ja nõudluse nõrgenemise tingimustes proovida ära kasutada kõik need mõistlikud ärivõimalused, mida Estonian Airi hea positsioon koduturul pakkuda saab. Konservatiivsus ja tasakaalukus tuleb kasuks ja turusurve jätkuva kasvamise tingimustes (muu hulgas kütusehind) - millises minu arvates kahtlust pole - tuleb kindlasti kaaluda ka radikaalsemaid kokkuhoiu võimalusi,” loetles Schults võimalusi.

Kuid vaatamata kasvavale pingele turul on nõukogu Schultsi sõnul optimistlik.”Vaatamata turu pingele, mis kindlasti kasvab lähiajal, ja kahel viimasel aastal kantud kahjudele on ettevõtte nõukogu ettevaatlikult optimistik - me oleme viimastel aastatel läbi viinud põhjalikke muudatusi ettevõtte juhtimises, investeerinud inimestesse ning oma opereerimise moderniseerimisse suurema efektiivsuse saavutamise nimel,” märkis Schults ning tõi näiteks uue IT-platvormi ja uute lennukite valiku.

“Usun, et seda on märganud meie reisijad ja tugevama Estonian Airiga arvestavad ka meie konkurendid. Estonian Airi koduturu positsioon paraneb ning see peaks olema hea baas rasketele aegadele vastuminemiseks,” lausus Schults.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. August 2008, 17:58
Otsi:

Ava täpsem otsing