Sakslastes tõstab pead inflatsioonihirm

Katri Soe-Surén 04. juuli 2008, 15:14

Saksa riikliku telekanali ARD korraldatud
küsitluses vastas tervelt 85 protsenti jaatavalt väitele „hinnatõus tekitab
minus hirmu“. Kolm neljandikku küsitletutest pole rahul valitsuse tööga kasvava
hinnatõusu tingimustes.

Tervelt 62 protsenti sakslastest tunneb tõsist muret, et tulevikus praegustest sissetulekutset enam ei piisa. Ligi pooled väidavad, et on juba praegu olukorras, kus nad enam ei tea, kust veel kokku hoida. Ja ainult 23 protsenti ütlevad, et neil on piisavalt raha ja et nad ei pea end hinnatõusule vaatamata kuidagi piirama. 69 protsenti sakslastest on viimastel kuudel oma kulusid kärpinud, kõige rohkem hoitakse kokku auto ja kütuse pealt (59 protsenti), järgnevad toit (46 protsenti), elekter (31 protsenti) ja riided (30 protsenti).

Eurotsooni hinnatõus oli juunis rekordilised 4 protsenti, Saksa panga andmetel on aga tajutud inflatsioon sakslaste seas tervelt 12 protsenti. Ligi pooled sakslastest kardavad, et nende majanduslik olukord on 10 aasta pärast halvem kui praegu.

Mure oma rahakoti pärast võib mõjutada nii mõnesidki põhimõttelisi poliitilisi otsuseid. Eriti tuntav on see tuumaenergiast loobumise küsimuses. Veel läinud aastal pidas 58 protsenti sakslastest õigeks riigis veel töötavate tuumajaamade järkjärgulist sulgemist. See protsent on nüüdseks vähenenud 51-le ja arvatakse, et tuumaenergia pooldajate hulk suureneb energiahindade tõustes veelgi.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. July 2008, 17:39
Otsi:

Ava täpsem otsing