Esmaspäev 27. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

General Electricu juhil veel kuus kuud armuaega

07. juuli 2008, 10:09

General Electricu tegevjuhil Jeff Immeltil
on oma ametikoha säilitamiseks aega kuus kuud, kirjutas eilne ajaleht The New
York Post.

Maailma ühe hinnatuima juhi tegevus sattus tugeva kriitika alla aprillis, kui tööstuskonglomeraat teatas, et ettevõtte esimese kvartali kasum kukkus 12 protsendi võrra 4,4 miljardi dollarini ehk 44 USA sendini aktsia. Analüütikud ennustasid siis ettevõtte kasumiks 51 senti aktsia kohta. Mõned nädalad varem oli Imemlt kinnitanud, et ettevõttes läheb kõik hästi.

General Electricu aktsia hind kukkus pärast kvartalitulemuste avaldamist üle kümne protsendi, aasta algusega võrreldes on ettevõtte aktsia kukkunud veerandi võrra, võrreldes Immelti ametisse asumise ajaga 2001. aasta septembris on aktsia hind jäänud samale tasemele.

Ajaleht tsiteerib kolme anonüümsust palunud institutsionaalset investorit, kelle sõnul on ettevõtte juhil ettevõtte majandustulemuste parandamiseks aega aasta lõpuni.

General Electric teatab teise kvartali majandustulemustest reedel. Analüütikud ootavad, et ettevõte teenis kasumit umbes 53 USA senti aktsia kohta, aga kui kompaniil ei ole õnnestunud kasumiaruandesse kanda liisingufirma Penske Truck Leasing osaluse müügist saadavad 219 miljonit dollarit, võivad tulemused taas ootustele alla jääda, kirjutab ajaleht.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. July 2008, 10:38
Otsi:

Ava täpsem otsing