Swedbanki suuraktsionärid pärivad aru

09. juuli 2008, 10:30

Swedbanki aktsia suur langus sunnib panga
suuromanikke aru pärima, jätkab tänane Rootsi päevaleht Svenska Dagbladet
pangandusteemat.

Swedbanki suurim omanik Sparbanksstiftelserna, millele kuulub 120 miljonit Swedbanki aktsiat ning sellega 23% aktsiakapitalist, tahab olukorra arutamiseks välja kutsuda panga nõukogu esimehe Carl-Eric Stalbergi.

Läinud aasta tipust on suuromaniku aktsiate väärtus langenud 31 miljardilt Rootsi kroonilt 13 miljardile. Vaid kolme kuuga on Swedbanki aktsia tagurdanud 40%.

„Me ei uskunud, et asjad nii halvaks lähevad. Oleks keegi mulle neli kuud tagasi öelnud, et aktsia hind kukub 105 Rootsi kroonile, ma poleks seda uskunud. See teeb muret,” ütles Sparbanksstiftelserna juht Ingrid Dahlberg Svenska Dagbladeti majandusuudiste portaalile E24.se

Ka teise suuromaniku Sparbankens Riksförbundi (9% Swedbanki aktsiakapitalist) äsja valitud uus juhatuse esimees Lennart Ohlstenius on murelik. Ma kavatsen uurida võimalusi erakorralise juhatuse koosoleku korraldamiseks, et arutada Swedbanki olukorda, ütles ta lehele. „Selge see, et oleme mures. Võimalik, et küsime panga juhtkonnalt täiendavaid selgitusi,” ütles ta.

Ingrid Dahlberg ütleb, et Sparbanksstiftelserna toetab Swedbanki tegevust Balti riikides ning ka panga juhtide prognoosi, et laenukahjumid tuleval aastal vähenevad. Seda erinevalt neist analüütikutest, kes näevad kahjumite järsku kasvu.

Eile tõrjus Swedbank analüütikute spekulatsioonid, et pank on lähiajal sunnitud korraldama uusemissiooni.

Ingrid Dahlberg ütles, et võimaliku uusemissiooni korral on Sparbanksstiftelserna valmis investeerima.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. July 2008, 12:00
Otsi:

Ava täpsem otsing