Kiisler jagab Peipsiäärsetele piirkondadele 4 miljonit

11. juuli 2008, 17:55

Täna allkirjastas regionaalminister Siim
Kiisler Peipsiveere programmi programmdokumendi, mille maht käesoleval
aastal on 4 miljonit krooni.

Programmi programmdokumendi alusel saavad Peipsiäärsed piirkonnad hakata taotlema raha kohaliku kultuurielu, aedviljakasvatuse ja kalapüügi edendamiseks, teatas siseministeerium. Peipsiveere programmi eesmärk on toetada Peipsi järve vahetusse lähedusse jäävate valdade kultuuri ja traditsioonide säilitamist, olgu selleks siis kalapüük, sibula- või porgandikasvatus.

Toetust saab hakata taotlema näiteks piirkondade kultuuripärandi säilitamiseks ning arendamiseks, samuti tollele piirkonnale omaste paadiehitamise, aedviljakasvatuse, kalapüügi ja -töötlemise traditsioonide elus hoidmiseks. Toetusraha jagatakse programmist ka ajaloolise arhitektuuripärandi ja ajalooliste sadamate säilitamiseks ning taastamiseks. Peipsiveere programmi maht on käesoleval aastal 4 miljonit krooni.

Regionaalminister Siim Kiisleri sõnul annab Peipsiveere programm üheteistkümnele kohalikule omavalitsusele võimaluse arendada piirkonda näiteks vanausuliste kultuuri ja Peipsiäärset elu-olu edasiviivate projektide abil.

„Vanausuliste kultuur on ainulaadne kogu Euroopas. Seda väärtustades ja kogu piirkonda oskuslikult arendades saab Peipsiäärse ala konkurentsivõimet märkimisväärselt tõsta,“ tõdes minister. Kiisleri sõnul on väga oluline ka kohaliku ettevõtluse ja ettevõtjate võrgu loomine, milleks projekt samuti hea võimaluse annab.

Programmi elluviimise eest vastutab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS), kes ettevõtluskeskkonna divisjoni direktori Monica Hankovi sõnul vaatab enne rahastamisotsuse tegemist üle projektide vastavuse programmi nõuetele ning teostab rahastatud projektide elluviimise seiret ning aruannete kontrolli. Projektid valib kohapealne projektikomisjon, kuhu kuuluvad MTÜ Peipsi Piirkonna Arenduskodu, Peipsiveere Arengu Sihtasutuse ning Lohusalu valla esindajad.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. October 2008, 18:41
Otsi:

Ava täpsem otsing