Säästumajandus võtab puhkemajadelt kliendid

Mariliis Pinn 13. juuli 2008, 10:40

Peipsi-äärsetes puhkebaasides on mullusega
võrreldes tänavu puhkajaid tunduvalt vähem, kuigi hinnad pole tõusnud. Baasi
omanike sõnul on nõudluse vähenemisel kaks põhjust - eraisikutel halb ilm ning
firmadel kehtiv säästurežiim.

Uusküla puhkebaasis on 200 kohta. Näiteks eile oli seal ainult 15 puhkajat. Baasi administraator Muza Klementjeva ütles, et inimesed tulevad, ent kui õues sajab vihma, lahkuvad nad päeva-paari pärast. Varem kohad broneerinud loobuvad neist samal põhjusel, kirjutas Põhjarannik.

"Loomulikult veab ilm alt, kuid asi pole ainult selles," arvab Muza Klementjeva. "Nii inimesed kui ka firmad vähendavad praegu oma puhkusekulusid. Kui varasematel aastatel oli palju suuri rühmi ettevõtetest, siis tänavu on neid märksa vähem. Kevadel esitasid paljud ettevõtted meile tellimuse 150-200 inimesele, kuid hiljem helistasid ja loobusid sellest, tuues põhjenduseks, et selleks ei eraldatud raha."

Villa Marika omanik Taavi Vogt tõdes, et neilgi on puhkajaid varasemast poole vähem. Tema arvates hoiavad suvepäevadest loobuvad firmad raha tulevikuks. "Ma ei arva, et neil raha ei ole, lihtsalt ettevõtetel ei ole praegu kõige parem seda puhkusele kulutada," oletas ta. "Mitu riigiasutust kavatses meil kollektiivselt puhata, kuid kõik nad on tellimusest loobunud. Need firmad, kes siiski kavatsevad tulla, püüavad puhkamise esialgset eelarvet vähendada."

Katarina külalistemaja perenaine Tamara Matvinjuk ütles eile Põhjarannikule, et praegu pole neil ainsatki puhkajat, majas on aga 38 kohta. Eelolevaks nädalavahetuseks on ainult neli tellimust. Ja erinevalt varasemast pole ühtki tellimust firmade suvepäevadeks. "Täielik inimtühjus," ütles Tamara Matvinjuk. "Varem on meil sageli peatunud autoturistid, nädalavahetusel pere või sõpruskonnaga puhkamas käidud. Kuid nüüd neid pole ja selle üheks põhjuseks on kütusehinnad. Inimesed ei saa endale lubada autoga paariks päevaks Peipsi äärde tulekut."

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. July 2008, 10:37
Otsi:

Ava täpsem otsing