BÖRS: Aasias kujunes probleemseks finantssektor

15. juuli 2008, 10:21

Aasia börsilanguse eesotsas olid
finantsettevõtted. Nikkei ajalehe teatel on USA suurimad kodulaenude
finantseerijad Jaapani kolmele juhtivale pangale võlgu 44,2 miljardit
dollarit.

USA rahandusministeeriumi "päästeplaanist" hoolimata vajusid eile USA hüpoteegihiidude Fannie Mae ja Freddie Maci aktsiahinnad. Ka USA kohalike pankade aktsiad odavnesid kapitali vähesuse hirmus. Finantsaktsiate langus jõudis ka Aasiasse, kus Mizuho finantsgrupi aktsia odavnes 4,8 protsenti, samuti tegi nelja kuu suurima languse Jaapani suurima panga Mitsubishi UFJ aktsia hind, languseks kujunes 5 protsenti. Ajalehe Nikkei teatel on USA kodulaenude finantseerijad Fannie Mae ja Freddie Mac Jaapani kolmele suuremale pangale võlgu 44,2 miljardit dollarit.

“Isegi kui USA valitsus püüab finantsettevõtete probleemi lahendada, ei oota me kiiret lahendust,” ütles Deutsche Banki aktsiastrateeg Tokyos Mamoru Shimode. “Fannie ja Freddie võlg pankadele on probleemiks,” lisas Shimode.

Sel aastal on Aasia regionaalne võrdlusindeks langenud 17 protsenti. Finantsaktsiate näitaja on kümnest majandusharust suurim langeja, kuna maailma suurpangad ja investeerimispangad on teatanud enam kui 414 miljardi dollarini ulatuvatest mahakirjutamistest ja krediidikahjumitest.

Jaapani Nikkei 225 vajus täna 2 protsendiga 12 754,56 punktini, indeks oli viimati sellisel tasemel aprilli alguses. Kohaliku aja järgi kella 12:30ks oli Hang Seng indeks vajunud 3,2 protsendi võrra, 21 303,44 punktini.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. July 2008, 10:29
Otsi:

Ava täpsem otsing