Hansapank kandis Eestis 32 miljoni eest laene maha

Mariliis Pinn 17. juuli 2008, 10:57

Eestis kandis Hansapank maha 32 miljoni
krooni eest laene, eelmisel kvartalil oli see summa 22 miljonit. Hansapank Eesti
laenukahjum on I kvartali 141 miljoni krooni pealt II kvartaliks 189 miljoni
kroonini kasvanud.

Hansapank Grupi laenukahjumid olid 2008. aasta II kvartalis 406 miljonit krooni, mis on 118 miljonit krooni rohkem kui eelmises kvartalis. Laenukahjumite suhe aasta alguse laenuportfelli oli 2008. aasta II kvartalis 0,55%, võrrelduna 0,39%ga I kvartalis. Eestis kandis pank maha 32 miljoni krooni eest laene, eelmisel kvartalil oli see summa 22 miljonit. Hansapank Eesti I kvartali laenukahjum on 141 miljoni krooni pealt 2008. aasta II kvartaliks 189 miljoni kroonini kasvanud.

Laenukahjumi summa sisaldab nii reaalset mahakantud laene, mida pank ei looda enam tagasi saada, provisjone ehk hinnangut, kui suurest laenusummast võib pank ilma jääda, ja sealt summast on omakorda maha võetud tagasisaadud laenud.

Üle 60 päeva viivises olevate laenude maht moodustas 12 kuu vanusest laenuportfellist 1,20%, kerkides 2008. aasta I kvartaliga võrreldes 34 baaspunkti. Eestis oli poole rohkem tähtajaks tasumata laene. Kui eelmises kvartalis oli üle 60 päeva tähtajaks tasumata laene 656 miljoni krooni eest, siis nüüd oli neid 1,2 miljardi krooni jagu.

Eestis ja Lätis on viivises olevate laenude kasv ilmne. 2008. aasta jooksul on viivises olevate laenude juhtimise põhimõtted ka kord üle vaadatud, kirjutab Hansapank.

Hansapanga Grupi varade kvaliteet on endiselt hea ja vastab ootustele, seisab panga aruandes. Nagu oodatud, on peamised riski suhtarvud I ja II kvartalis suurenenud, eeskätt Eestis ja Lätis. Mõlemas riigis on riski suhtarvud siiski märgatavalt allpool kohalike turgude vastavaid näitajaid.

See on juba 2006. aasta lõpus portfelli kvaliteedi parandamiseks võetud meetmete tulemus. Kinnisvarasektori kasv on võetud kontrolli alla ja olemasolevat portfelli jälgitakse regulaarselt. Riskiüksusi on tugevdatud probleemlaenudega tegelevate töötajate arvu suurendamise ja vastava meeskonna arendamise teel, selgub aruandest.

Hansapanga Grupp saavutas teises kvartalis jätkuvates tegevusvaldkondades 2,1 miljardi krooni suuruse puhaskasumi. Lõpptulemust mõjutasid positiivselt ettevõtete müügi ja tulemustasude reservi tühistamisega seotud ühekordsed tehingud. Hansapanga põhitegevuse tulemus oli hea, andis pank ise hinnangu. "Puhas intressitulu oli vaatamata kallinenud finantseerimisele stabiilne ning finantstulu taastus oma tavapärasele tasemele pärast nõrka esimest kvartalit. Nõrgenev Baltikumi majandus on väljakutseks eelkõige varade kvaliteedi osas. Laenukahjumite tõus teises kvartalis 0,55%le oli ootuspärane, suuremad probleemid olid kinnisvarasektoris. 2008. aasta teises pooles ootab pank sarnaste arengute jätkumist, mistõttu on efektiivsuse ja varade kvaliteedi parandamise alased initsiatiivid endiselt tegevuse alustalaks," seisab aruandes.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. September 2008, 18:35
Otsi:

Ava täpsem otsing