SEB hapude laenude osakonna juht vahetati välja

18. juuli 2008, 15:23

Hapude laenudega tegelenud SEB
krediidijärelevalve osakonna juht lahkus poolte kokkuleppel juuni algul,
väidetavalt on SEB vahetanud välja veel teisigi keskastmejuhte. Pangas on
toimunud tavapärane kaadrivoolavus, väidab SEB juht Ahti Asmann.

aripaev.ee-le saabus vihje, et seoses SEB Panga mitte parima käekäiguga oli sunnitud lahkuma krediidijärelevalve osakonna juhataja Guido Gritsenko ja veel keskastme juhte. SEB kinnitas, et Gritsenko ettevõttes tõesti enam ei tööta. Sel nädalal avaldatud SEB majandustulemused paljastasid hüppelise laenukahjude suurenemise aastaga, nimelt on laenukahjud kasvanud 12 korda võrreldes eelmise aasta II kvartaliga.

Guido Gritsenko töötas enda sõnul SEB-s 14 pikka aastat ning kinnitas enda lahkumist SEB-st. „Töösuhe lõpetati poolte kokkuleppel juuni alguses,“ ütles ta.

Küsimusele, kas tema lahkumine võis olla survestatud emapanga poolt seoses keeruliste aegadega panganduses, vastas mees, et majanduslikust olukorras tingitud probleemsete laenude osakaal on kasvanud, kuid otseselt tema lahkumist rootslaste kaela ajada ei maksaks. „Tõsi on aga see, et rootslastele on mõnevõrra tähtis ise protsesse juhtida ja töökorralduses muudatusi teha,“ lausus ta vaid veidi kahtlustustelt katet kergitades.

Gritsenko teiste juhtide lahkumise väidet otseselt ümber ei lükanud. „On küll inimesi ära läinud, aga võib-olla on nad saanud parema pakkumise. Võib-olla on olnud rahulikumaid aegu, kus lahkus vähem inimesi,“ ütles ta.

Nõudes SEBlt aru, miks lahkus ametist seal 14 aastat töötanud mees, vastas SEB Pank juhatuse esimees Ahti Asmann väga poliitiliselt korrektselt. „Me ei saa kommenteerida töötaja ja panga vahelise töösuhtega seonduvaid asjaolusid.“

Uurides vihjet mitmete keskastme juhtide lahkumise asjus on Asmanni sõnul personalivoolavus tavapärane. „Pangas pole vahetanud töökohta ei rohkem ega vähem keskastme juhte kui seda eelnevatel aegadel.“

Pangajuhi sõnul ei vasta absoluutselt tõele väide, just nagu oleks emapanga juhtkond suuremate kui 500 000 euroste probleemsete laenudega tegelemise enda kanda võtnud. „Meie mandaati pole kordagi vähendatud ning see ei ole ka kaalumisel olnud,“ lisas Asmann. Gritsenko täpset piiri nimetada ei tea, kust maalt läheb otsustusõigus laenu andmise üle emapangale, küll aga kinnitas ta fakti, et mingi piiri ületamisel süsteem sedasi toimib.

Asmann eitas ka väidet, et rootslased on töökorraldustes muudatusi teinud ning lisas, et töötajate arvu on suurendatud kõrgendatud äririski üksuses, põhjuseks majanduskeskkonna muutused ja viivislaenude üldine kasv.

Guido Gritsenko ametikoha võttis üle Gerd Krieger, kes on varem olnud Hansa Liising Eesti juht.

Üleeile avaldatud SEB majandustulemustest nähtus, et ettevõtte kasum oli 2008. aasta teises kvartalis 3,5 miljardit Rootsi krooni ehk 5,6 mld Eesti krooni, mida on 46% rohkem võrreldes eelmise kvartaliga. 2007. aasta II kvartaliga võrreldes on kasum langenud 23%.

Samuti selgus, et Eestis olid panga laenukahjud 2008. aasta II kvartalis 202 mln Rootsi krooni (323 mln EEK), võrreldes eelmise aasta sama aja on laenukahjud kasvanud 1088%, sest siis olid nad vaid 17 mln krooni (27 mln EEK). Ahti Asmann ütles tulemusi kommenteerides, et jäi rahule heade tulemusteha SEB prioriteetsetes valdkondades.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. July 2008, 17:19
Otsi:

Ava täpsem otsing