Ärimehed: Eesti kriis on alles algstaadiumis

Mariliis Pinn 24. juuli 2008, 18:34

Eesti majanduse raske maandumise raamatu
„Hard landing“ kirjutanud Claudio Zucchelli ja Dag Kirsebom arvavad, et kriis
Eestis on alles algstaadiumis ja 2009. aasta tuleb palju hullem.

„On märkimisväärne, et me ei ole näinud ühtegi prognoosi, kus SKP kasv oleks 2009. aastal madalam võrreldes 2008. aastaga. Kõik arvavad, et on loomulik, et põhja jõutakse selle aasta sügisel või talvel ja siis läheb edasi ülemäge. Kahjuke ei ole me nii optimistlikud,“ ütlesid nad BBNile.

„Eesti ei ole ajalooliselt ega tänapäeval eriline muinasjutt. Selline arvamus tuleb inimpsüühikast, selliseid vigu on ajaloos palju. Lääne-Euroopaga võrreldes teeb Eesti eriliseks kogemuste puudumine. Peaaegu mitte ükski eestlane ei ole kogenud tõelist majanduslangust. Eriti 20-25 aastased võtavad buumi iseenesest mõistetavana ja ei nad suuda muutusega leppida,“ lisasid raamatu autorid.

Ka teistel väikeriikidel nagu Lätil, Islandil ja Iirimaal on sarnased mured.

Raamatu kirjutanud ärimehed väidavad, et eestlased ei oleks pidanud nii palju laenama ja valitsus oleks pidanud varem inflatsiooni ja kasvu pidurdama hakkama. Kõige suuremaks valitsuse veaks peavad nad siiski buumi õhutavat retoorikat, mitte keskkonna jahutamist.

„See raamat on katse on muuta riiki, millesse oleme armunud, paremaks. Me tahtsime kirjutada Eesti uskumatu tõusu ja languse loo,“ põhjendas Dag Kirsebom raamatu kirjutamist. „Me ei väida, et teame Eestit kohalikest paremini, vaid, et meil on teine vaatenurk,“ lisas Claudio Zucchelli.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. August 2008, 16:46
Otsi:

Ava täpsem otsing