USAst tuli lohutavaid majandusnäitajaid

Tarvo Vaarmets 28. juuli 2008, 00:00

Kui USA aktsiaturud alustasid reedel tänu oodatust tugevamale püsikaupade tellimusnumbritele ilusas plussis, siis Aasia ja Euroopa börsid kauplesid suure osa nädala viimasest börsipäevast miinuspoolel.

Müügihuvi tõstis, nagu viimasel ajal paljudel kordadel varemgi, mure finantssektori pärast. Nii tegi National Australia Banki aktsia läbi viimase kahekümne aasta suurima kukkumise, kuna pank teatas, et varub krediidituru kahjumite katmiseks oodatust rohkem raha.

"Investoreid teeb ebakindlaks küsimus: millistel finantsettevõtetel on veel kapis luukeresid," kommenteeris Aasia reedest langusmeeleolu SEB Asset Managementi fondijuht Juergen Meyer.

Finantsaktsiate juhtimisel on maailma börsid alates eelmise aasta oktoobrist 13 triljoni dollari võrra alla müüdud, seda peamiselt mure tõttu, et kiirenev inflatsioon ja varade mahakandmised pea poole triljoni dollari väärtuses lükkavad maailma suurima majanduse (USA) langusesse.

Euroopa aktsialiikumisi peegeldav Dow Jones Stoxx 600 oli vahetult enne reedese päeva lõppu napis miinuses. Muutunud meeleolust annab märku seegi, et analüütikud ootavad aasta alguse 11protsendilise kasumi kasvu prognoosi asemel nüüd nimetatud indeksi liikmete selle aasta keskmiseks kasumi languseks 2,4%.

USA turgudel aitas aga positiivsust hoida püsikaupade müüginumbrite kõrval ka The University of Michigani tarbijaindeks, mis kerkis oodatust rohkem. Lisaks olid üllatavalt head ka USA juunikuu eluasemete müüginumbrid.

Nii alustasid USA aktsiaturud reedel kerges plussis.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:39
Otsi:

Ava täpsem otsing