Hiina suurim nafta- ja gaasitootja koondab 80 000 inimest

28. juuli 2008, 20:34

Hiina suurim naftatoodete ja maagaasi
tootja CNPC plaanib järgmise kolme aasta jooksul koondada 5% oma
töötajatest.

CNPC peadirektor Jiang Jiemin teatas ettevõtte juhtide viimasel kohtumisel plaanist vähendada ettevõtte töötajaid 5% võrra, mis siis teeks80 000 töötajat. Ettevõtte palgal on praegu 1,67 miljonit inimest, kirjutas China Daily.

Eelnevalt on CNPC teatanud kontorikulude vähendamisest ning meelelahutuse ja reisikulude piiramisest vähemalt 10 protsenid võrra. Koondamisplaaniga tuli CNPC lagedale peale suurt tulude langust sellel aastal.

Hiina Kütuse- ja Keemiatööstuse Assotsatsiooni andmetel said CNPC ja Sinopeci naftatöötlemistehased selle aasta esimese poolaastaga 57,1 miljardit jüaani (83,15 miljardit krooni) kahjumit, mis on eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 47,9% rohkem.

Riigi suurim naftatoodete töötleja Sinopec teatas, et nende esimese poolaasta kasum kahaneb vähemalt poole võrra, kuna kõrged toornafta hinnad rahvusvahelisel turul ja suhteliselt madalad siseriiklikud naftatoodete hinnad on ajanud naftatöötlemise äri Hiinas tugevasse kahjumisse.

Juunis tõstis riik bensiini ja diiselkütuse ühe tonni hinda 1000 jüaani (1455,6 krooni), kuid analüütikud leiavad, et see liigutus ei too naftatöötlejaid kahjumist välja. Hiina analüütikute sõnul ulatub Sinopeci selle aasta kahjum 101 miljardi jüaanini (ehk 146,68 miljardi kroonini) ning CNPC tütarettevõte PetroChina, millel on väiksemad naftatöötlemisvõimused, saab kahjumit 80 miljardit jüüani (116,45 miljaridt krooni).

Hiina maksab mootorikütuse hinna madalal hoidmiseks juba mitmeid aastaid peale.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. August 2008, 20:16
Otsi:

Ava täpsem otsing