Näitlejad soojendavad end kulka kulul

28. juuli 2008, 07:52

Kultuurkapitalist on viimase paari aastaga
saanud kui riiklik turismibüroo, sest hulk näitlejaid on avastanud mooduse kulka
toetuste eest kultuuri- ja enesetäiendamisreiside sildi all eksootilisi paiku
külastada.

Kummalisel kombel pole rännukirg tabanud muusikuid, kunstnikke ega kirjanikke, kes küsivad riigilt raha raamatu ilmutamiseks, pilliremondiks või laulutundideks. Rändavad ainult näitlejad. Nad ei pelga reiside eest küsida kümneid tuhandeid kroone. Riik pole ka rahaga kitsi: viimase, 80 000kroonise rahasüsti said noored näitlejad, kes oma kaasadega siirduvad ümbermaailmareisile.

Taotluseks piisab, kui alustada seda sõnadega "soovin reisida", ja keegi ei pahanda, kui aruandesse on märgitud, et mõnda plaanitud riiki ei jõutudki või vaadatud teatrietendus lihtsalt ei köitnud.

Raha on kultuurkapital andnud näitlejate kultuurireisideks Pariisi, Kreekasse, aga ka enesetäiendamisreisile Hiinasse, Indiasse, Kuubale või Madagaskarile.

Selle aasta novembris stardivad näitlejad Ott Aardam ja Karol Kuntsel koos kaasade Laura Peterson-Aardami ja Eneli Rauaga ümbermaailmareisile. Kolm esimest on näitlejad, Raud aga õpib koreograafiat. Eesmärk on vaadata maailma teatrit ja erinevaid kultuure. Näitlejatel on Indias kavas osaleda teatrialase õpikoja seminaril. Inimese kohta loodavad nad kokku raha saada veidi üle 200 000 krooni.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. September 2008, 09:56
Otsi:

Ava täpsem otsing