Langev majandus toob kurjategijaid juurde

Annika Matson 30. juuli 2008, 10:00

Majanduskasvu tempo aeglustumise ajastul
kasvab varavastaste kuritegude tõenäosus, eelkõige varguste ja röövimiste
osas. Seoses sellega ootab turvafirmasid töömahu suurenemine, teatas
Caesari Turvateenistuse AS.

"Kindlalt peab paika väide, et ebaausalt raha teenimise kiusatus vaid kasvab majanduslanguse ajal. Kui mõni aeg tagasi said ka madala kvalifikatsiooniga töötajad näiteks ehitusel üsna korraliku teenistuse, siis nüüd seda võimalust enam pole," kommenteeris Caesari Turvateenistuse ASi juhatuse esimees Eduard Rodtšenkov.

Seda arvestades muutub ka iga inimese jaoks üha aktuaalsemaks tema isiklik turvalisus ja vara valve ning sellest tulenevalt asjatundliku ja teovõimelise turvafirma otsing.

"Kurjategijatega silmitsi peavad sattuma vaid professionaalid. Seepärast saab ainuõigeks pidada vaid sellist skeemi, kus häiresignaal edastatakse turvaettevõtte juhtimiskeskusesse, valveobjektile suundub patrullsõiduk kahe või soovitavalt kolme turvatöötajaga, kes kohapeal selgitavad välja häire põhjused, peavad kurikaelad kinni ja annavad nad politseile üle. Just nii töötavad turvafirmad igal pool maailmas, turundus- ja ärieesmärkidel ei olegi tarvis jalgratast leiutada," nentis Rodtšenkov.

Eestis on Caesari Turvateenistuse ASi andmetel maksimaalseks kehtivusajaks väljastatud tegevusload järgmistel firmadel: G4S, Caesari Turvateenistuse AS, Securitas Eesti AS, Skorpioni Julgestusteenistuse AS.


Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. July 2008, 17:37
Otsi:

Ava täpsem otsing