Teisipäev 28. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Hispaania rahatähed kannavad kõige tugevamaid kokaiini jälgi

01. august 2008, 13:29

Uue Valencia ülikooli keemikute poolt
tehtud uuringu järgi on kõigist Euroopas ringlevatest rahatähtedest, olgu need
siis eurod, Šveitsi frangid või Briti naelad, kõige rohkem kokaiini jälgi
Hispaanias ringlevatel eurodel.

Uuringus valiti juhuslikult välja Hispaanias ringlevad rahatähed ning leiti, et nende keskmine kokaiinisisaldus oli 155 mikrogrammi ühe rahatähe kohta, kirjutas euobserver.com

„Narkootikumide jälgi leiti mitte ainult nendelt rahatähtedelt, mis olid olnud otseses kontaktis sellega, aga peaaegu kõigilt ringluses olevatelt rahatähtedelt“ ütles Miguel de la Guardia, Valencia Ülikooli analüütilise keemia professor

Võrdlusena oli näiteks Saksamaal kasutusel olevate eurode kokaiinijälg umbes 5 korda madalam ning Iirimaal oli see ainult 0,576 mikrogrammi.

See uuring viitas ka varasematele uuringutele, mis uurisid erinevate maailma valuutade kokaiinisisaldust. Selle järgi olid kõige suurema kokaiinijäljega Ameerika dollarid. 2006 aastal tehtud uuring leidis, et umbes 96% Hispaanias kasutusel olevatest eurodest on kokaiinijälgedega, samas on Briti naeltest keskmiselt 40-51% kokaiini jälgedega ning Šveitsi frankidest ainult 6%.

Kõrge narkojälgede tase ei näita seda, et peaaegu kõik hispaanlased kasutavad kokaiini, lihtsalt pangatähed, mis on puutunud kokku kokaiini sisaldavate rahadega on samuti saanud selle jälje külge. Samas sõnas professor de la Guardia, et kokaiini tarvitamine ei ole Hispaanias väga haruldane. Samuti on Hispaania Euroopa peamiseks sisenemispunktiks narkokulleritele, selgub ÜRO Kuritegevuse ja Narkootikumide Büroo avaldusest. Aastal 2006 konfiskeeriti riigis ligi 50 tonni kokaiini, peamiselt suuremates sadamates. Samas näiteks Hollandis, mis oli ära võetud kokaiini koguselt teine Euroopas, konfiskeeriti umbes 11 tonni seda narkootikumi.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. August 2008, 13:29
Otsi:

Ava täpsem otsing