Laupäev 3. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Hansabank Markets: Ekspress Grupi tulemused vastavad prognoositule

08. august 2008, 17:50

Ekpress grupp avaldas oma 2008 aasta teise
kvartali tulemused, mis ühtisid laias laastus Hansabank Marketsi poolt
ennustatuga. Kogutulu tõusis 25% võrreldes eelmise aasta sama perioodiga, jõudes
22,1 miljoni euroni.


Nagu alati tuli suurem osa tuludest perioodikast, moodustades kõikidest tuludes 43% ning kasvades 8% võrreldes eelmise aastaga, rahaliselt tootis perioodika osa 9,6 miljonit eurot, kirjutas Hansabank Marketsi analüütik Risto Hunt.

Selle aasta kõige suurem tulude kasv oli online segmendis, mis kasvas 4915% võrreldes eelmise aastaga. Sellise kasvu põhjuseks oli eelmise aasta kolmandal kvartalil ostetud Delfi Grupi müügitulemused. Lisaks loodi uus töökuulutuste portaal, Leedus avati naistele suunatud ajakirja Panele uus internetiversioon, täiendati ka Maalehe internetiversiooni,

Raamatumüük kasvas teises kvartalis 11% põhiliselt uute poodide avamisega seotult. Samuti oodatakse ka teisel poolaastal kasvu suurenemist sest avatakse uued poed Tallinnas, Tartus ja Pärnus.

Kasum enne kulumi maha arvamist kasvas eelmise aasta sama ajaga võrreldes 0,6 miljonit eurot kuid kasumimarginaal vähenes 0,2% 15,5% peale. Selline langus oli põhiliselt tingitud administratiivkulude ja müügikulude kasvust võrreldes eelmise aasta sama perioodiga.

Kuigi tulud suurenesid teises kvartalis siis puhaskasum langes aastaga võrreldes 34,7%, olles 1,4 miljonit eurot. Kasumimarginaal vähenes 6,1% peale. Samas oli see arvestatud ka juba prognoosis.

Kokkuvõtlikult ei olnud teise kvartali tulemustes suurt üllatust ning seetõttu ei tee ka hansaBank Markets muutatust oma vanas ennustuses aasta tulemuste kohta. Aktsia hind oli eile sulgedes 112% prognoositust, seetõttu kordab Hansabank Markets oma kõrge riskiga ostu soovtust Ekspress Grupi aktsiale.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. August 2008, 17:50
Otsi:

Ava täpsem otsing