Reede 9. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Äripäev Gruusias: Vene maaväed liikunud ka Phothi linna

Agnes Ojala 14. august 2008, 11:50

Kella 14.30 seisuga olid Äripäeva
ajakirjanikud taas Thbilisis. Romet Kreek selgitas hakkiva sideühenduse
taustal, et nüüdseks on Vene maaväed liikunud ka Phothi linna Gruusia
läänerannikul Musta mere ääres.

Äripäeva Goris viibivad ajakirjanikud teatasid, et taanduvad sõjaväelased rüüstavad külasid ja tapavad jõhkralt sealseid elanikke. Gori linnas on seni kohal veel ka Vene väed.

Kell 12.15 rääkis Äripäeva ajakirjanik telefoni teel, et Gori linnas käib edasi laskmine ja nad otsustasid Gori linnast veidi eemale sõita ning ootama jääda. Ajakirjanik rääkis, et ühel välismaa pressifotograafil purustati kaamera ning üks ajakirjanike seltskond tõsteti välja neid transportinud autost.

Kell 13:35 rääkis Äripäeva ajakirjanik Romet Kreek telefoni teel, et sõitsid tagasi Thbilisi suunas. Umbes 10 kilomeetrit enne Thbilisit on Gruusia koondanud oma sõjaväe. Ajakirjanikud nägid enne pealinna teedel umbes 20 sõjaväeveokit, kümmetkond bussi, soomusautosid, politseid. "Varem pole me nii suurt Gruusia sõjaväge näinud," lisas ta. Fotograaf Erik Prozes lisas, et fotograafidel keelati ära pildistamine.

Kella 14.30 seisuga olid korrespondendid taas Thbilisis. Ajakirjanik Romet Kreek selgitas hakkiva sideühenduse taustal, et nüüdseks on Vene maaväed liikunud ka Phothi linna Gruusia läänerannikul Musta mere ääres. Varem pommitasid linna Vene õhuväed. Kreek lisas, et teel Gorist Thbilisisse olevat osseedid relva ähvardusel inimesi autodest välja ajanud ja autosid varastanud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. August 2008, 15:17
Otsi:

Ava täpsem otsing