Lember: streik on tõenäoline, kui paremat pakkumist ei tule

14. august 2008, 16:09

Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühingu
(EMSA) aseesimees Jüri Lember ütles, et 12% reaalpalga tõusuga on raske
leppida.

Täna riikliku lepitaja juures toimunud läbirääkimisvoorul tegi Tallink paberil ametiühingule küll järgmiseks kolmeks aastaks 40% palgatõusu ettepaneku. See tähendab töötajatele käesoleva aasta sügisel vaid 12% reaalpalga tõusu, mis ei vasta kollektiivlepingus kokku lepitud keskmise palga tõusule ega taga suurele osale töötajaist isegi 1000kroonist sissetuleku kasvu, teatas meremeeste ametiühing EMSA.

„Tallinki number tundub küll ilus ja suur, aga kui süveneda, tähendab see tegelikkuses vaid 12% reaalpalga kasvu,” rääkis Lember aripaev.ee-le, lisades, et ametiühingu nõudmine oli 20% reaalpalga kasv ja 28% põhipalga kasv.

„Seda ei oska me ette ennustada. Väga tõenäoline on, et kui Tallink seda pakkumist ei muuda, valmistume streigiks,” vastas Lember küsimusele, mida kavatseb EMSA ette võtta, kui Tallink 12% reaalpalga tõusust rohkemat ei paku. „Meil jäi täna uks lahti. Läbirääkimised jätkuvad.”

Lemberi sõnul on ametiühing otsustanud esmalt rääkida selgeks palgaleppe küsimuse ja seejärel võetakse ette töötajate elamistingimused laeval, näiteks vabade kajutikohtade olemasolu jms. Palgaleppe kehtivusaeg jõuab ju septembris kätte, märkis ta.

„Ma ei kommenteeriks seda teemat, sest läbirääkimised jätkuvad. Kommenteerin seda siis, kui läbirääkimised ummikusse jooksevad,” vastas Lember küsimusele, milline on Tallinki juhtide hoiak läbirääkimistel.

Tallink peab andma oma seisukoha töötajate kompromissettepanekule 19. augustiks ning sellele järgneb uus kohtumine riikliku lepitaja juures 21. augustil.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. August 2008, 15:17
Otsi:

Ava täpsem otsing