Estravel: turistidel soovitame mõnda aega Gruusiat vältida

15. august 2008, 14:39

Reisifirma Estraveli juhi Anne Samliku
sõnul alustavad lennufirmad õige pea taas lende Gruusiasse, kuid turistid
võiksid Gruusiat vältida seniks, kuni seal valitseb kindel rahu.

"Lennufirmad ilmselt alustavad lende üsna pea, kuid turistidel soovitame, lähtuvalt Eesti välisministeeriumi ja muude allikate vahendusel tulnud infost mõnd aega võimalusel Gruusiat vältida. Reisiteenuseid Gruusiasse saame meie pakkuda siis, kui seal valitseb kindel rahu, puuduvad turvariskid, toimuvad liinilennud ja töötab kohalik turismi infrastruktuur. Kaugemas tulevikus olen kindel, et Gruusiast saab taas populaarne reisisihtkoht," kommenteeris Samlik võimalikke reise Gruusiasse.

Millal võiks Gruusia taas saada turvaliseks reisisihtkohaks? "Väga raske vastata - see sõltub edaspidistest arengutest ja Gruusia võimude suutlikkusest riigis sees olukord taas stabiliseerida," märkis Samlik.

Tema sõnul ei ole turistid üldiselt eriti adrenaliininäljas, et kriisikoldesse minna. "Turismis on enamasti liikumapanevaks jõuks positiivne emotsioon. Teistsugused ambitsioonid on tavaliselt vähemuses. Eks iga inimene otsustab ise, kas ja kuhu reisida, kuid hetkel ei saa me Gruusiat sihtkohana soovitada," lisas ta.

Viimaste sündmuste valguses on Estraveli poole pöördutud sooviga Gruusiasse saada küll, kuid tegemist on olnud äri- või tööreisidega. "Tellimusi on, kuid tegu pole turismireisidega," lausus Samlik.

"Estravel on enne Gruusia-Vene sõjalist konflikti müünud hulganisti Gruusiat kui sihtkohta. Samuti on varem meie kui Eesti suurima lennupiletite müüja käest ostetud palju Thbilisi-lende," kinnitas Samlik, et Gruusiast võib veel saada Estraveli jaoks huvipakkuv sihtriik.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. August 2008, 14:24
Otsi:

Ava täpsem otsing