Pühapäev 4. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Riigi toetusega saab aretada rahvusvahelisi turismiatraktsioone

21. august 2008, 14:12

Majandus ja kommunikatsiooniminister Juhan
Parts kirjutas alla kahele määrusele, millega riik toetab turismitoodete ja
-objektide arendamist aastani 2013 kokku 400 miljoni krooniga.

Määrusega „Turismitoodete arendamise toetamise tingimused ja kord“ toetatakse ettevõtjate investeeringuid suurte ja rahvusvaheliselt huvi äratavate turismitoodete väljaarendamiseks, nagu temaatilised keskused ja huvipargid või rahvuslikul eripäral ja traditsioonidel tuginevad turismiatraktsioonid. Toetuse minimaalne suurus on 30 ja maksimaalne 50 miljonit krooni, omafinantseering peab olema vähemalt 70 protsenti abikõlblikest kuludest, teatas ministeerium.

Määrusega „Turismitoodete arendamise väikeprojektide toetamise tingimused ja kord“ saavad ettevõtjad küsida kuni 5 miljoni krooni suurust toetust väiksemate turismiprojektide arendamiseks. Ka selle meetme puhul peetakse oluliseks eelkõige harrastustel põhinevate turismitoodete väljaarendamist ning aktiivse puhkusega seotud teenuseid ja rahvuslikke eripärasid tutvustavaid turismitooteid. Toetuse minimaalne suurus on 1,5 ja maksimaalne suurus 5 miljonit krooni, seejuures peab toetuse taotleja omafinantseering olema vähemalt 50 protsenti.

Toetuste eesmärk on tõsta Eesti kui reisisihi rahvusvahelist konkurentsivõimet uuenduslike turismitoodete arendamise kaudu – loomaks turistidele motivatsiooni Eesti külastamiseks ja külastusaja pikendamiseks.

Toetusteks on aastani 2013 ette nähtud kokku 400 miljonit krooni Euroopa Regionaalarengu Fondi raha.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. September 2008, 17:30
Otsi:

Ava täpsem otsing