Leisis leiti karjamaalt illegaalne vähikasvandus

Mariliis Pinn 22. august 2008, 08:27

Saaremaa keskkonnainspektoritel olid eile
käed-jalad tööd täis, kui nad hommikul leidsid Leisi vallas ühelt karjamaalt
väikese tiigi, mille kaldaäärses vees hoiti kuut-seitset sumpa hinnanguliselt
kolme tuhande vähiga.

Inspektorid kahtlustavad, et tegemist on praegusel keeluajal jõgedest ebaseaduslikult püütud vähkidega, mida sellistes nii-öelda kasvandustes vähkide päritolu “pesemiseks” hoitakse, kirjutas Oma Saar.

Kui isehakanud vähikasvatajate süüd tõestada suudetakse, ootab neid ees kriminaalkaristus koos ligi poole miljoni kroonise trahviga. Keeluajal on vähipüügiga loodusele tekitatud kahju 150 krooni vähi kohta.

Süü tõestamise teeb keeruliseks segadus maaga, millel tiik asub. Inspektorite sõnul jääb seaduse järgi süüdlaseks maaüksuse omanik. Registrijärgne maaomanik väitis eile inspektoritega kõneledes, et tal ei ole aimugi, mis tema majast mõnesaja meetri kaugusel karjamaal toimub, sest tema müüs maa teisele härrale.

Vähiauke ei pea registreerima, kui omanik sealt vähke ei müü. Müügi eesmärgil vähikasvandus tuleb registreerida. Igal juhul peab suutma tõestada, kust vähid kasvandusse on tulnud. Keskkonnainspektsiooni peainspektor Heino Vipp rääkis eelmisel nädalal tabatud sarnases tiigikeses vähke kasvatava mehe kohta, et too olevat toonud need Läti piiri äärsest kasvandusest rendile null krooni eest.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. August 2008, 07:57
Otsi:

Ava täpsem otsing