Esmaspäev 5. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Eksperdid: majanduses kestab raske aeg veel kuni 5 aastat

Mariliis Pinn 26. august 2008, 21:27

Majanduseksperdid ütlevad, et pidurdunud
majanduskasv peaks järgmisest sügisest taas veidi hoogu koguma, kuid raskem aeg
jätkub veel kuni viis aastat.

Ekspertide hinnangul on lähiaastatel oodata tööpuuduse kasvu ent ka hindade langemist, vahendas ERR. Rahandusministeerium avaldas eile uue majanduskasvu prognoosi, mis on kevadisest tagasihoidlikum ning majandusinimeste sõnul võib raske seisu üheks tulemuseks olla Eestis töötava elanikkonna vähenemine.

"Töötuse kohapealt siiamaani on pilt olnud üllatavalt hea, aga samas töötus reageerib teatud viiteajaga," selgitas majandusanalüütik Villu Zirnask.

Pankur Indrek Neivelt ei usu, et tööpuudus suureks läheks. "Ma arvan, et siin sellised klassikalised majandusteooriad ei tööta, et mida õpikust saab lugeda, sellepärast, et meil on suur tööjõuturg on kõrval, Soome näol, või siis ka Rootsi või kes läheb Iirimaale või Inglismaale. Tõenäoliselt tööpuudus ei lähe väga suureks, aga see tähendab pigem seda, et inimesed lähevad minema." Teistpidise näitena tõi Neivelt aga välja, et majanduse jahenemisega võib alaneda ka praegune kõrge hinnatase.

"Sellisest raskest ajast, kus tõesti kõik läheb allamäge, saab ehk järgmisel aastal üle, aga et nüüd mingi jälle sihuke 5-6% majanduskasv tuleks, et sinna võib ikkagi rohkem aega minna veel," märkis Zirnask.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. August 2008, 21:27
Otsi:

Ava täpsem otsing