USA saatkonda tööle asuv mees peab eestlasi etnilisteks venelasteks

Agnes Ojala 26. august 2008, 15:25

Umbes aasta pärast tuleb Eestisse USA
saatkonda siinse sisepoliitika ja välissuhetega tegelema Johnathan Hilton, kelle
sõnul on Eesti elanikud etnilised venelased.

USA lõunaosas Alabamas New Brocktonis elav 37aastane Hilton on varem ühendriikide välisministeeriumi heaks majandusnõunikuna töötanud Vietnamis ja Mehhikos. Nüüd siis liigub mees kaheks aastaks Eestisse, kirjutas kohalik uudisteportaal eprisenow.com.

„Oleme enne umbes aasta Washingtonis ja siis läheme Eestisse,“ ütles Hilton. USA pealinnas kavatseb ta oma abikaasa Velmaga tutvuda siinse kultuuri, keele ja etiketiga.

„Hakkan aru andma sisepoliitikast ja sealsetest rahvusvahelistest suhetest,“ sõnas tulevane nõunik. „Ühtlasi aitan tähtsaid külalisi ja välismaal elavaid ameeriklasi.“

Eprisenow.com võrdles artiklis Eestit Gruusiaga. Mõlemad on endised Nõukogude Liidu liikmesriigid ja sarnaselt Gruusiale võib väljaande andmetel ka Eestil Venemaaga konflikt tekkida. Hiltoni sõnul aga on Eesti paremas seisus kui Gruusia.

„Neil on sarnane ajalugu ja ka eestlastel on Venemaaga piirivaidlus pooleli,“ sõnas Hilton. „Kultuuri mõttes aga on seal tegu venelastega, seega ei ole tõenäoline, et seal midagi juhtuda võiks.“

Hilton on Eestisse tuleku pärast väga põnevil, tehes rohkelt lobitööd, et koht endale saada. Mehe sõnul on Eesti häid edusamme teinud. „Eestis tekib kiiresti juurde kõrgtehnoloogiaalaseid töökohti. Majandusel läheb hästi, infrastruktuuri ehitatakse taas üles ja rajatakse rohkelt uusi ehitisi. Lisaks on see maailma ühe puhtama õhuga riik,“ rääkis ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. October 2008, 09:48
Otsi:

Ava täpsem otsing