TOPi võitja Põlva Piim: võitja kergitas kasumit kolm korda

27. august 2008, 10:31

Toiduainetetööstuse TOPi võitja OÜ Põlva
Piim Tootmine kergitas aastaga käivet pea poole võrra ja kasumit kolm
korda.

Põlva Piima jaoks on viimased ajad olnud paljutähenduslikud - läinud aastal saavutati ülikiire kasumikasv ning aasta lõpus sai avalikkus teada, et ettevõtte senised juhid ostsid firma väljamaa investorilt endale. Põlva Piima juhatuse liige ja alates läinud aasta oktoobrist ka suuromanik Aivar Häelm paari viimase aasta majandustulemustest pikka juttu teha ei soovi. Ütleb põhjenduseks, et olukord piimatoodete turul on aasta-paari taguse ajaga hoopis teistsuguseks muutunud. Peab silmas ilmselt seda, et minevikus võib ju olla tore sobrada, aga tegelikult tuleb elada tänases päevas.
Edetabeli teiseks tõusnud ASi Uvic turundusjuht Kristjan Alaküla rääkis, et lisaks siseturule tegeleb Uvic aktiivselt ka ekspordivõimaluste otsimise ja loomisega. „Just selle tõttu ostis Uvic 2007. aastal Daugavpilsi lihatööstuse,“ selgitab ta. „Kõrgema efektiivsuse tagab asjaolu, et Uvic positsioneerib end tootjana ja keskendub vaid põhitegevustele, kõik kõrvaltegevused on delegeeritud partneritele.“
Toiduainetetootjate kolmas, Piimandusühistu E-Piima juht Jaanus Murakas ütles märtsikuus Äripäevale, et eelmise aasta suur piima hinna tõus tõi neile head majanduslikud tulemused. "2006. ja 2007. aasta tootmismaht oli samas suurusjärgus," märkis Murakas. "2007. aastal oli piima hinna tõus suur, ka meile oli seetõttu eelmine aasta majanduslikult väga hea," ütles ta.

Toiduainetetööstuse TOP ilmus 27. augustil Äripäeva kuukirjas Tööstus.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. August 2008, 10:47
Otsi:

Ava täpsem otsing