Laupäev 3. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Uuring: tippspetsialistide ja juhtide leidmine on üha keerukam

27. august 2008, 16:36

"Väikese ja keskmise suurusega ettevõtete
arengusuundumused 2008“ uuringust selgus, et tippspetsialistide ning
juhtide leidmine on muutunud väikeste ja keskmise suurusega ettevõtetele
keerukamaks, kuna praegune aeg nõuab paremini haritud ning mitmekülgsemate
oskustega juhte.

Uuringufirma Saar Poll juht Andrus Saar tutvustas uuringu tulemusi, et töötajate leidmise võimalused on 2005. aastaga võrreldes paljudes aspektides oluliselt halvenenud.

„Antud väide kehtib ainult osa töötajaskonna kategooriate suhtes. Mure, kuidas leida lihttöölisi, oskus-või käsitöölisi ja teenindus- ja müügitöötajaid on varasemaga võrreldes vähenenud.“

„Tõenäoliselt väljendub selles äsjane hoiakumuutus, mis on aset leidnud viimastel kuudel, mil töötajate otsimine on lihtsustunud tänu asjaolule, et ettevõtted tõmbavad oma tegevust kokku ja tööpuudus on suurenemas,“ lisas ta.

„Tippspetsialistide ning juhtide leidmine on muutunud väikeste ja keskmise suurusega ettevõtetele (VKE) kolme aasta taguse perioodiga võrreldes tunduvalt keerukamaks. Praegune aeg nõuab tõenäoliselt märksa paremini haritud ning mitmekülgsemate oskustega juhte kui varasematel aegadel,“ rääkis Saar.

Uuringust selgus, et VKE tegevjuhid on muutunud haritumaks. Kolme aasta jooksul on toimunud muutused ka tegevjuhtide soolistes proportsioonides. Tippjuhtkonnas on vähenenud meeste osakaal.

„Ettevõtjad on muutunud oluliselt nooremaks. Põhiosa ettevõtjate vanus on kuni 39 aastat,“ märkis Saar ja lisas, et VKEde juhtide seas on tugevalt vähenenud üle 60 aastaste osakaal.

„Suurenenud on ka kõrgema majandusharidusega juhtide osakaal ettevõtete juhtkondades,“ ütles ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. August 2008, 17:30
Otsi:

Ava täpsem otsing