Laupäev 3. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Ojaküla rahvas võitleb tuulepargi vastu

Mariliis Pinn 29. august 2008, 08:43

OÜ Nelja Energia tahab Kunda lähedale
Ojakülla rajada kolme tuulegeneraatoriga tuuleparki, kohalikud elanikud on aga
vastu.

OÜ Nelja Energia soovib Kunda lähistele Ojakülla panna püsti kolm tuulegeneraatorit, mille igaühe võimsus on kaks megavatti, investeerides selleks ligi 150 miljonit krooni, kirjutas Virumaa Teataja.

Praeguseks on Viru-Nigula vallavolikogu algatanud detailplaneeringu ning valminud on keskkonnamõjude hindamise programm, mille avalik arutelu toimus teisipäeval, arutelust võtsid osa kohalikud elanikud, arendaja OÜ Nelja Energia, Viru-Nigula valla ning keskkonnamõjusid uuriva firma Hendrikson Ko esindajad.

Riina Orguse sõnul häirib külaelanikke asjaolu, et tuulepark plaanitakse rajada Ojakülale liiga lähedale, ning rahvas tunneb muret eelkõige võimaliku müra pärast, kohalikud on Viru-Nigula vallavolikogule esitanud ka 41 allkirjaga protestikirja, kus seisab, et põhjalikult tuleb uurida kavandatava tuulepargi mõju inimeste tervisele. Samuti tahavad nad teada, kas pargi rajamine võib põhjustada televisiooni ja Interneti levihäireid.

Martin Kruus selgitas, et Ojakülla tahetakse rajada tuulepark seetõttu, et seal on tööstuspiirkond, planeeringuala ei jää liiga elamute naabrusesse, lähedal on meri ning sealsed tuuled on tuulikute jaoks soodsad.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. August 2008, 08:43
Otsi:

Ava täpsem otsing