Savisaar koondab kriisi murdmiseks vägesid

29. august 2008, 20:29

Edgar Savisaar kirjutas oma blogis, et täna
hommikul toimus Keskerakonna eestvõttel Grandi hotellis kuue partei esindajate
nõupidamine majanduspoliitika küsimustes.

Nõupidamisest võttis osa neli parlamendiparteid, märgib Savisaar. "Arutati, kuidas kriisist välja tulla ja milliseid eelnõusid selle kohta riigikogule üle anda. Lepiti kokku järgnevad kohtumised ja edasine koostöö. See oli väga põhimõtteline kohtumine, kus koostööd tegid nii opositsioon kui ka osa koalitsioonist – aktiivselt osales Isamaa ja Res Publica Liit," avab poliitik kaarte.

Savisaar kurdab ühtlasi, et Keskerakonna pressiesindaja saatis kohtumise teemal laiali ka pressiteate, kuid meedias põrkas see vastu jäist vaikimise müüri.

"Ei BNS ega Päevaleht ega SLÕhtuleht ei iitsatanudki, kuigi uudis oleks väärinud ju tähelepanu. Arvasin, et Elo Mõttus helistab oma tavalisel kombel Kanal 2st ja küsib provotseerivalt, et „kas uus valitsus on juba sündinud?”, Elost pole aga midagi kuulda. Küll tema teab, millal, kellelt ja mida tohib küsida," kirjutab ta.

"Delfi avaldas paaritunnise viivitusega osa uudisest vaid majandusrubriigis pealkirja all: „Tõniste: Eesti Pank pidanuks sekkuma”. Tubli, Delfi! Kui tahetakse mingi uudis ära peita või lugeja segadusse ajada, siis isegi mina ei oskaks seda paremini teha," aasib Savisaar ja lisab, et on Inno Irja blogist lugenud avameelseid ülestunnistusi tsensuurist Eesti ajakirjanduses.

"Varem ma arvasin, et nad dramatiseerivad asja üle. Nüüd sain aru, et neil on õigus. Paraku. Kui see ei ole katse ühele poliitiliselt tundlikule uudisele müür meedias ette ehitada, mis see siis veel on? Küsite, kes poliitikutest selle asja taga on? Võib-olla reformistid ja sotsid, kes eelistasid nõupidamisruumi ukse taha jääda? Võib-olla aga said meediagurud seekord ka kõrgemalt poolt juhtnööre?" küsib ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. September 2008, 12:53
Otsi:

Ava täpsem otsing