Küberspetsialistid arutavad infoturbe turvalisuse üle

Mariliis Pinn 01. september 2008, 11:41

Arvutitehnoloogia tööstuse liit CompTIA
koostöös Ameerika Kaubanduskojaga Eestis korraldab 4. septembril küberturbe
alase foorumi.

Üks aasta pärast Eestis toimunud küberrünnakut on küberturve üks peamisi probleeme, millega info- ja arvutitehnoloogia sektor tervikuna nii praegu kui ka tulevikus silmitsi seisab. Ühenduvus mõjutab kõiki ühiskonna ja majanduse valdkondi, teatas liit. Sellepärast toetab CompTIA küberruumi turvet kaitsvaid meetmeid.

Tegemist on küberturvet puudutava üritusega, kus käsitletakse nii tehnilisi kui ka oskustega seotud küsimusi ning rõhutatakse nendevahelise sünergia tähtsust. Esinevad Eesti kaitseminister Jaak Aaviksoo, Euroopa Komisjoni ettevõtluse ja tööstuse peadirektoraadi üksuse juht Costas Andropoulos ja Eesti kaitseministeeriumi ning teadus- ja haridusministeeriumi, CERT Eesti, NATO küberkaitsekeskuse eksperdid jt.

Foorum viib kokku juhtivad poliitika kujundajad, ettevõtjad ja eksperdid. See võimaldab vahetada arvamusi ja kogemusi, et töötada välja praktilised strateegiad, mis aitavad täiustada Euroopa küberturbe poliitilist keskkonda.

CompTIA avaliku korra asepresident Robert Kramer rõhutab: „Eriti ergutatakse pöörama suuremat tähelepanu töötajate koolitusele ja sertifitseerimisele ning parima küberturbetava arendamisele.” Rohkem kui 3500 tehnoloogiavaldkonna esindaja hulgas läbi viidud ülemaailmne küsitlus näitas, et ettevõtete soovitavate IT-oskuste ja töötajate tegelike oskuste vahel on suur vahe. Mineviku õppetunnid on näidanud, et tehnoloogiast üksi ei piisa küberturbeküsimuste edukaks lahendamiseks – mitte ükski lähenemisviis ei toimi, kui puudub piisava väljaõppega ja sertifitseeritud töötajaskond.

Interneti ja teiste andmevõrkude üleilmse iseloomu tõttu on oluline, et valitsused tagaksid oma võrkude turvalisuse. Selleks tuleb teha koostööd erasektoriga, täiustada IT-alast koolitust ja sertifitseerimist ning parimat küberturbetava.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. September 2008, 10:24
Otsi:

Ava täpsem otsing